Zpět na » Premier League » Další posila pro Arsenal. Z Lille získal za 27 milionů liber obránce Gabriela Magalhaese

Další posila pro Arsenal. Z Lille získal za 27 milionů liber obránce Gabriela Magalhaese

Další posila pro Arsenal. Z Lille získal za 27 milionů liber obránce Gabriela Magalhaese © bleacherreport.com - Gabriel Magalhaes

0

Líbilo se

01.09. - NEPŘEHLÉDNĚTE Arsenal dnes oficiálně představil svoji další letní posilu, kterou se stal brazilský obránce Gabriel Magalhaes, přicházející za 27 milionů liber z Lille. O mladého stopera, který v poslední sezóně odehrál za Lille 34 utkání, byl velký zájem z řady předních evropských klubů, včetně Manchesteru United, Evertonu nebo Neapole.

V poslední sezóně pomohl Lille ke skvělému čtvrtému místu tabulky, od té nové už ale bude oblékat dres londýnského Arsenalu, který získal ve 22letém Gabrielovi velice zajímavou posilu nejen pro současnost, ale i budoucnost.

Arsenal podpisem Gabriela splnil přání kouče Mikela Artety, který se netajil svým zájmem o posílení postu stopera, který pro novou sezónu vedle mladého Brazilce vyztuží i William Saliba, kterého klub podepsal už loni za 27 milionů liber ze Saint Etienne a nechal jej ve Francii rok hostovat.

Gabriel patřil v loňské sezóně mezi klíčové hráče Lille, za které nastoupil do 34 utkání ve všech soutěžích, včetně všech šesti zápasů skupinové fáze Ligy mistrů a nyní je po Willianovi dalším Brazilcem, který nově oblékne dres Kanonýrů.

Gabriel je přitom už druhým hráčem, který se za posledních 12 měsíců stěhoval z Lille na Emirates Stadium. Bude tak následovat kroky útočníka Nicolase Pepeho, jenž loni přestupoval do Londýna za rekordních 72 milionů liber.

„Vítáme Gabriela v Arsenalu,“ řekl manažer Arsenalu Mikel Arteta pro klubový web. „Má kvality, díky nimž budeme silnější v defenzivě i jako tým. V Lille ukázal, že je to obránce s mnoha zajímavými atributy a těšíme se, až jej budeme sledovat v dresu Arsenalu."

Technický ředitel Arsenalu Edu dodal: „Jsme rádi, že se nám podařilo Gabriela podepsat. Je to hráč, kterého jsme už nějakou dobu sledovali, a byl v hledáčku mnoha klubů, takže jsme hrdí na to, že jsme se dohodli a uzavřeli s Lille tento přestup.“


Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články