Zpět na » Premier League » Arsenal se dohodl na příchodu druhé posily. V souboji o ni porazil Manchester United a Neapol

Arsenal se dohodl na příchodu druhé posily. V souboji o ni porazil Manchester United a Neapol

Arsenal se dohodl na příchodu druhé posily. V souboji o ni porazil Manchester United a Neapol © express.co.uk - Gabriel

4

Líbilo se

23.08. - NEPŘEHLÉDNĚTE Arsenal se podle britských médií dohodl s Lille na přestupu obránce Gabriela Magalhaese, který v pondělí odletí do Londýna podepsat smlouvu s Kanonýry. O brazilského stopera byl velký zájem také v Manchesteru United a Neapoli, souboj o jeho podpis ale nakonec vyhrál Arsenal.

Brazilský střední obránce byl jedním z nejvyhledávanějších hráčů na letním přestupovém trhu, zvláště poté, co Lille oznámilo, že bude k dispozici za 27 milionů liber.

O dvaadvacetiletého stopera měli kromě Arsenalu a Manchesteru United, kteří do poslední chvíle bojovali o jeho podpis, zájem i v Evertonu nebo Neapoli, která chtěla z Gabriela udělat náhradu za Kalidoua Koulibalyho.

Nakonec to ale vypadá, že Arsenal využil svých dobrých vztahů s Lille, odkud loni koupil za 72 milionů liber Nicolase Pepeho a dohodl se na jeho přestupu, přičemž hráč měl podle deníku The Times již v pátek absolvovat zdravotní prohlídku pod dohledem lékařů Arsenalu.

Podle stejné zprávy už dokončení přestupu brání pouze formality týkající se osobních podmínek hráče, který by měl v pondělí přicestovat do Londýna a podepsat smlouvu s Kanonýry.

Gabriel Magalhaes se tak s cenou 27 milionů liber stane zatím nejdražší posilou Arsenalu pod vedením Mikela Artety a bude následovat na Emirates Stadium svého krajana Williana, jenž přišel jako volný hráč z Chelsea.

Arsenal má s Gabrielem velké plány, právě on by měl totiž vytvořit s Williamem Salibou novou stoperskou dvojici pod vedením Artety, jenž v poslední sezóně nebyl často spokojen s výkony středních obránců.

Kam dál?

Vít Sedlák / express.co.uk, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články