Zpět na » Premier League » Úžasný Phil Foden: Byl to můj nejlepší zápas za Citizens, říká budoucí tahoun týmu

Premier League - Úžasný Phil Foden: Byl to můj nejlepší zápas za Citizens, říká budoucí tahoun týmu

Úžasný Phil Foden: Byl to můj nejlepší zápas za Citizens, říká budoucí tahoun týmu © goal.com, fotbalportal.cz - Phil Foden

1

23.06. - VIDEO V Manchesteru City moc dobře vědí, jaký diamant v něm mají. Pep Guardiola si je vědom jeho úžasného talentu. Včera proti Burnley jej postavil do základní sestavy. Phil Foden ve svých dvaceti letech na levém křídle jasně ukázal, co v něm je. K výhře 5:0 přispěl dvěma góly a byl i u dalších dvou branek. Sám řekl, že to byl jeho nejlepší zápas.

Je budoucností Manchesteru City, o tom není sporu. Včera večer byl právě tím, kdo jako první odemkl obranu Clarets. Po chytře rozehraném rohu mu Bernardo Silva předložil míč a Phil Foden zpoza šestnáctky střelou levou nohou na přední tyč otevřel skóre.

Pak se na konci poločasu po krásné individuální akci prosadil Riyad Mahrez. Poté už byl prostor znovu pro Phila Fodena.

V nastavení první půle právě po jeho přihrávce na Sergia Agüera argentinského útočníka fauloval Ben Mee a po rozhodnutí VAR se pískala penalta.

Zřejmě nejkrásnější moment od Phila Fodena přišel na začátku druhého poločasu. Citizeny znovu rozehráli rohový kop na krátko, míč se dostal k Fodenovi, který nádhernou no look přihrávkou vyřadil celou obranu Burnley a Bernardo Silva pak předkládal balon na zlatém podnose pro Davida Silvu.

O dvanáct minut později pak Phil Foden ještě zakončil nádhernou akci domácích a svým druhým gólem v zápase uzavřel skóre na 5:0.

Deset minut před koncem jej Pep Guardiola stáhl ze hřiště. Kdyby byli na stadionu fanoušci, jistě by se dočkal hlasitého standing ovation. Zajímavé bylo, že jsme při jeho odchodu do kabiny snad poprvé v zápase viděli na jeho obličeji úsměv. Po celý duel byl plně koncentrovaný a ani své dva góly nijak výrazně neslavil.

Po utkání říkal, že to byl jeho nejlepší výkon v dresu Manchesteru City.

„Je vždy dobré hrát, dávat góly a užívat si fotbal. Jsem potěšen tím, jakým způsobem teď náš tým hraje. Vypadá to, že nám to teď opravdu jde. Doufám, že to budeme ukazovat i v dalších zápasech.“

„Myslím, že to byl můj nejlepší zápas v dresu City. Stále se učím, každý den. Jsem stále mladý a čeká mě ještě dlouhá cesta, ale jsem šťastný, když se mi povede takovýto výkon.“

Včera večer byl Phil Foden nejlepším hráčem na hřišti, bezpochyby. Pep Guardiola mu bude dávat více a více prostoru. Sám řekl, že za Leroye Saného, který je na odchodu, nebude potřebovat kupovat náhradu. Tu Citizens plně mají ve svém odchovanci.