Zpět na » Premier League » Chelsea si upevnila čtvrtou pozici, Merseyside derby bez vítěze

Premier League - Chelsea si upevnila čtvrtou pozici, Merseyside derby bez vítěze

Chelsea si upevnila čtvrtou pozici, Merseyside derby bez vítěze © skysports.com - Olivier Giroud vystřelil Chelsea ve Villa Parku vítězství

7

21.06. - REVIEW Fotbalisté The Blues zvládli první ostrý zápas po tříměsíční pauze za tři body, ve Villa Parku porazili Aston Villu 2:1 díky gólům v rozmezí dvou minut. Liverpool se zase o bod přiblížil titulu, v městském derby s Evertonem branka nepadla.

Aston Villa - Chelsea 1:2

Branky: 43. Hause - 60. Pulisic, 62. Giroud

Aston Villa FC: Nyland - Konsa, Mings, Hause, Targett - Hourihane (70. Nakamba), Douglas Luiz, J. McGinn (87. Jota) - El Ghazi (70. Trézéguet), Davis (57. Samatta), Grealish (C).

Chelsea FC: Arrizabalaga - Azpilicueta (C), Rüdiger, Christensen, M. Alonso - Loftus-Cheek (55. Pulisic), Kanté, Kovačić (55. Barkley), Willian (90. R. James) - Giroud (80. T. Abraham), Mount.

Chelsea byla od úvodních minut jednoznačně aktivnějším týmem. Držela balón na polovině soupeře, avšak žádnou větší příležitost si vypracovat nedokázala. Ve 20. minutě zahrozil Mount, s jeho tvrdou střelou si ale Nyland poradil.

Villans si v průběhu první půle vytvořili jedinou šanci, a to gólovou. Po centru Grealishe vyrazil Kepa střelu Hourihana ke Kortneymu Hauseovi, který neměl problém poslat míč do sítě a zaznamenat svůj první gól v sezóně.

Chelsea dokonala obrat v rozmezí dvou minut (zdroj: skysports.com)

Pevnou defenzivu Aston Villy hosté prolomili až po hodině zápasu. Z pravé strany odcentroval Azpilicueta, míč propadl až ke střídajícímu Pulisicovi a americký žolík se trefil ránou o břevno. Obrat Chelsea dokonala o dvě minuty později. Tentokráte Azpilicueta přihrál z levé strany Giroudovi, jenž se s míčem obtočil a za přispění bránícího hráče skóroval svou slabší pravou nohou.

Svěřenci kouče Smithe začali více otevírat hru a místy favorizovanějšího soupeře i dostali pod tlak. Blízko vyrovnání byl Hause, stoper hlavičkoval těsně nad. Bod mohl domácím vystřelit v samotném závěru Jota, křižné zakončení proletělo těsně vedle pravé tyčky.

Lampardova družina zvládla první ostrý zápas po třech měsících za tři body a upevnila si tak čtvrtou pozici, náskok na pátý Manchester United činí pět bodů. Navíc se dotáhla na třetí Leicester, zde je ztráta už jen tři body. Aston Villa nadále zůstává v sestupovém pásmu, z devatenácté pozice zaostává za sedmnáctým West Hamem o bod.

Everton - Liverpool 0:0

Everton FC: Pickford - Coleman (C), Holgate, M. Keane (90+3. Kean), Digne - Gordon (60. G. Sigurdsson), A. Gomes, Davies, Iwobi (88. Bernard) - Richarlison, Calvert-Lewin.

Liverpool FC: Alisson - Alexander-Arnold, V. van Dijk, Matip (73. Lovren), Milner (43. Joe Gomez) - J. Henderson (C), Fabinho, Keïta (65. Wijnaldum) - Minamino (46. Oxlade-Chamberlain), Firmino (65. Origi), Mané.

Městské derby odstartovalo v opatrném tempu, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu, jež by ho později mohla stát celý zápas. Ve čtvrté minutě vyslal zajímavý střílený centr do vápna Richarlison, avšak Alisson změnil směr letu míče tak, aby se k němu žádný z domácích hráčů nedostal.

Další příležitost přišla až na počátku poslední pětiminutovky první půle. Liverpool měl možnost zahrávat volný přímý kop, jehož exekuce se chopil Alexander-Arnold a míč kroutil hezky přes zeď, avšak Pickford byl u míče včas a připsal si úspěšný zákrok.

V největší šanci zápasu trefil Davies tyč (zdroj: skysports.com)

Druhý poločas se nesl v duchu toho prvního. Šancí pomálu, spoléhalo se především na pevní defenzivě. Tu liverpoolskou mohl v 80. minutě zlomit Calwert-Lewin, ale jeho patičku Alisson vyrazil, po Daviesově dorážce ho následně zachránila od inkasované branky pravá tyč.

Na Goodison Parku skončilo utkání bezbrankovou remízou. Tento výsledek vyhovuje více Kloppovu týmu, jemuž stačí nasbírat ještě pět bodů pro jistotu titulu. Everton zůstává na dvanáctém místě, přičemž na pohárové pozice ztrácí osm bodů.