Zpět na » Premier League » Restart Premier League: Přepíšou Agüero, Vardy a další historii? Jaké milníky mají na dosah?

Premier League - Restart Premier League: Přepíšou Agüero, Vardy a další historii? Jaké milníky mají na dosah?

Restart Premier League: Přepíšou Agüero, Vardy a další historii? Jaké milníky mají na dosah? © skysports.com, fotbalportal.cz - Kdo bude překonávat rekordy?

1

Líbilo se

17.06. - NEPŘEHLÉDNĚTE Už od dnešního dne se mohou fanoušci Premier League těšit na to, že svou milovanou soutěž znovu uvidí. Do konce zbývá odehrát 9 kompletních a 2 dohrávky, které jsou na programu právě dnes. Bude to zběsilé tempo. Několik hráčů má na dosah přepisování různých rekordů. Na jaké milníky mohou dosáhnout například Sergio Agüero, Jamie Vardy, Kevin De Bruyne a další?

Vstoupí Jamie Vardy do klubů stovkařů?

Nejblíže má zápis do historie na dosah právě tento útočník Leicesteru. Velmi brzy může vstoupit do klubu vybrané společnosti. Schází v něm i takové hvězdy, jakými byly a jsou Cristiano Ronaldo, Dennis Bergkamp, Ruud van Nistelrooy...Tento „klub“ má pouhých 28 členů. Jedná se o hráče, kteří v Premier League nastříleli minimálně 100 gólů. Jamiemu Vardymu chybí jediný přesný zásah. V současné sezóně je také s 19 trefami nejlepším střelcem celé soutěže.

afs(zdroj: skysports.com)

Sergio Agüero cílí na tři přepisy

Tento argentinský ostrostřelec vstoupil do klubu stovkařů už před čtyřmi lety. Jeho gólový apetit je nadále úžasný. Nyní už má kontě přesně 180 gólů. Snaží se, aby se dostal na bronzový stupínek, co se týče střelců celé historie Premier League. Na třetího Andrewa Colea mu schází 7 branek. Může to dokázat ještě v této sezóně? Má na to ještě 10 zápasů.

ssd(zdroj: skysports.com)

Na začátku tohoto ročníku překonal Thierryho Henryho, následně i čtvrtého Franka Lamparda. Teď už myslí i na metu 200 gólů v Premier League. Sergio Agüero má nejlepší gólový průměr na zápas. Na 180 gólů mu stačilo pouze 261 utkání. To všichni hráči nad ním (Alan Shearer, Wayne Rooney, Andrew Cole) potřebovali více než 400 duelů.

dsfsd(zdroj: skysports.com)

S Manchesterem City má Sergio Agüero smlouvu až do příštího léta. Je skutečnou hrající legendou tohoto klubu. Na Etihad Stadium našel ideální místo. Dalším rekordem, který může zlomit, je počet gólů v dresu jednoho klubu. Všech 180 gólů nastřádal za Citizens. Vedoucí Wayne Rooney dosáhl v barvách Red Devils na 183 zásahů. To by do konce sezóny mohl Argentinec stihnout.

asfsy(zdroj: skysports.com)

K prolomení dalšího rekordu také potřebuješ ještě 4 góly. Jedná se o statistiku počtu branek v jednotlivých sezónách. Aktuálně má Sergio Agüero na svém kontě 16 tref. Může se stát prvním hráčem v historii, který nastřílí 20 a více gólů v šesti po sobě jdoucích sezónách. Tím by překonal Thierryho Henryho. Ten mezi lety 2001 až 2007 nastřílel 130 gólů ve 171 zápasech. Pak ho v ročníku 2006/2007 zbrzdilo zranění, když stihl jen 17 duelů a v nich 10 branek.

sdsfs(zdroj: skysports.com)

Kevin De Bruyne může zdolat Henryho

Bohužel pro legendárního francouzského útočníka není jeho zmíněný rekord jediným, který je v ohrožení. Agüerův týmový kolega Kevin De Bruyne může zlomit milník, který odolává už 17 let. Kromě obrovské porce gólů stihl Thierry Henry i množství asistencí. V sezóně 2002/2003 kromě 24 gólů zaznamenal i rekordních 20 asistencí.

asfas(zdroj: skysports.com)

Kevin De Bruyne v této sezóně přihrál už na 16 branek. Belgická hvězda už zlomila jeden rekord, když se stala prvním hráčem v historii, který zaznamenal ve třech po sobě jdoucích sezónách 15 a více asistencí. Také nejrychleji ze všech dosáhl na 50 gólových nahrávek.

Přepíše Trent Alexander-Arnold sám sebe?

Začátkem této sezóny se Trent Alexander-Arnold stal třetím nejmladším hráčem historie Premier League, který dosáhl na 25 asistencí. Před ním to zvládli dříve Cesc Fábregas a Wayne Rooney. V tomto ročníku Alexander-Arnold téměř jistě překoná další milník. Ještě jedna asistence mu chybí k tomu, aby překonal rekord asistencí, na které dosáhli obránci. A čí rekord bude překonávat? Svůj vlastní z minulé sezóny (12 asistencí).

sfs(zdroj: skysports.com)

Přeskočí Sterling Tourého?

Raheem Sterling je v Manchesteru City teprve od roku 2015, ale Pep Guardiola z něj nějakým zázrakem udělal skutečného šutéra. V dresu Citizens nashromáždil už 59 gólů. V historické tabulce střelců Manchesteru City jsou před ním pouze nedostižitelný Sergio Agüero a Yaya Touré. Na hráče z Pobřeží Slonoviny Sterlingovi schází jen 3 trefy. To by mohl během 10 utkání zvládnout.

asfssv(zdroj: skysports.com)

Kam dál?

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Ministr - 17.06. Odpovědět

Fotbal umírá, je to vidět jako hovado už.

Ministr

Někde jsem četl, že Vardy má docela zajímavou předzápasovou dietu. 2 Redbully a 4 kafe, jinak nic Smajlík 2

NoIscoNoDisco
Wazz - 17.06. Odpovědět

ještě cígo... Smajlík 2

Wazz

A sendvič ke snídani ještě, pak tam lítá jak blázen Smajlík 3

Tomguncz9

Sunday league hadr Smajlík 5

NoIscoNoDisco
Reklama
Reklama
Nejnovější články