Zpět na » Premier League » Někteří hráči Arsenalu měli příznaky nemoci COVID-19, přiznal záložník Gunners Ceballos

Někteří hráči Arsenalu měli příznaky nemoci COVID-19, přiznal záložník Gunners Ceballos

Někteří hráči Arsenalu měli příznaky nemoci COVID-19, přiznal záložník Gunners Ceballos © Metro - Dani Ceballos

0

Líbilo se

28.04. - Klub ze severu Londýna opět prožívá značně rozpačitou sezónu. Po nepřesvědčivých výsledcích se vedení rozhodlo propustit trenéra Unaie Emeryho a na jeho místo přijalo učně Pepa Guardioly Mikela Artetu. Určité zlepšení výkonů se sice dostavilo, následovalo však nečekané vyřazení z Evropské ligy a koronavirová pandemie.

Arsenal vstupoval do osmifinálového duelu pohárové soutěže číslo dva jako jasný favorit. Smolné prodloužení ovšem poslalo dále Olympiakos a nedlouho po zápase obdrželi Kanonýři další ránu. Hlavní kouč Mikel Arteta se prostřednictvím kontaktu s majitelem řeckého klubu nakazil nemocí COVID-19 a zpečetil tak nevyhnutelné přerušení Premier League.

Ve velmi specifické situaci se nyní nachází středopolař Dani Ceballos. Host z Realu Madrid na ostrovech i přes četná zranění prokázal kvalitu a poslal svému mateřskému klubu jasný vzkaz, že na to zkrátka má. Teď mu ale do konce angažmá v Anglii zbývají dva měsíce a on stále neví, kam povedou jeho další kroky.

Krom fotbalových záležitostí se však podle svých slov musel do určité míry strachovat také o vlastní zdraví. „Jednou ráno jsem vstal a dozvěděl se, že Arteta měl pozitivní test. U některých spoluhráčů se vyskytly příznaky, ale nyní jsme všichni v pořádku. Nikoho netestovali,” promluvil Ceballos pro Evening Standard.

Bez rodiny to tady pro mě není jednoduché, ale dělám, co můžu. Soustředím se teď plně na své působení v Arsenalu, s trenérem Realu Zidanem nejsme v kontaktu. To však asi ani vzhledem k počtu hráčů na hostování nelze.

V Madridu nebude snadné se prosadit, mají tam skvělé hráče. Mi teď ovšem záleží hlavně na tom, ať hraji důležitou roli pro Arsenal. Od Mikela Artety jsem se toho za ty tři měsíce, co s námi je, mnohé naučil,” uzavřel bývalý hráč Betisu Sevilla. 23letý záložník se přitom v uplynulých měsících netajil svým záměrem prosadit se do základní sestavy Los Blancos.

Věci se také ve Velké Británii pomalu ale jistě dávají do pořádku. Borci z Emirates Stadium mají již od včerejška zpřístupněné tréninkové centrum, kde se mohou individuálně připravovat ve vnějších i vnitřních prostorách. Podobná uvolňování striktních opatření už probíhají u většiny klubů a vše tak spěje k návratu mistrovských zápasů někdy začátkem června.

Vojtech Olšr / standard.co.uk, fotbalportal.cz

Nejnovější články