Zpět na » Premier League » Barcelona nabídla Philippeho Coutinha Chelsea a dalším klubům. Hráč chce zpátky do Anglie

Barcelona nabídla Philippeho Coutinha Chelsea a dalším klubům. Hráč chce zpátky do Anglie

Barcelona nabídla Philippeho Coutinha Chelsea a dalším klubům. Hráč chce zpátky do Anglie © SkySports.com - Philippe Coutinho

0

Líbilo se

22.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE Chelsea je jedním z klubů, kterým byla nabídnuta možnost podepsat hvězdu Barcelony Philippeho Coutinha. Brazilský reprezentant, kterého Barcelona přivedla před třemi lety z Liverpoolu za 145 milionů liber, až do konce letošní sezóny hostuje v Bayernu Mnichov, ten ale podle všeho nevyužije opce a nepodepíše hráče natrvalo.

Chelsea si již dříve zajistila příchod Hakima Ziyecha z Ajaxu, v létě ale na Stamford Bridge vyprší smlouvy Pedra, Williana a Oliviera Girouda a dá se očekávat, že manažer Frank Lampard bude chtít výrazněji posílit kádr.

Nyní dostal zajímavou možnost podepsat bývalou hvězdu Liverpoolu Philippeho Coutinha, který již měl svého agenta Kiu Joorabchiana informovat o tom, že by se rád vrátit do Premier League.

Finanční prostředky z Coutinhova prodeje by pak Barcelona ráda využila na nákup útočníka Interu Milán Lautara Martineze, jenž má ve smlouvě s italským klubem výkupní klauzuli ve výši 97 milionů liber.

Coutinho od srpna loňského roku hostuje v Bayernu Mnichov, který se rozhodl pokrýt jeho vysokou mzdu ve výši 11 milionů liber ročně a za hostování zaplatil Barceloně 8 milionů liber s tím, že na konci sezóny bude mít možnost podepsat záložníka natrvalo za 109 milionů liber

Jenže vše změnila změna trenéra, když Nika Kovače v listopadu nahradil Hansi Flick, jenž v sestavě namísto Coutinha dával přednost Ivanu Perišičovi a Leonu Goretzkovi.

Neočekává se proto, že by měl Flick zájem o udržení hráče za obřích 109 milionů liber a ten se proto po konci sezóny vrátí do Barcelony, která nyní udělala první krok k jeho možnému prodeji.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Nejnovější články