Zpět na » Premier League » Platini versus Premier League

Platini versus Premier League

Platini versus Premier League © uefa.com -

0

Líbilo se

27.11. - Michelu Platinimu se opět podařilo rozvířit vody evropské fotbalové scény. Tentokráte si vzal na mušku Anglii, když využil nedávného krachu anglického národního týmu v kvalifikaci na evropský šampionát a odvolání trenéra McClarena a také nezapomněl znovu zkritizovat anglickou asociaci za "otevřenost" vůči cizincům.

Platini, který se podle svých slov obává o identitu anglické kopané prohlásil, že angličané by měli vybrat na lavičku, uvolněnou po vyhazovu Steve McClarena, anglického kouče. V posledním týdnu se totiž objevovaly spekulace, že by na místo trenéra mohl přijít některý ze světoznámých trenérů z "ciziny".

A jejich výčet rozhodně není nezajímavý: Jose Mourinho, Phil Scolari, Guus Hiddink, Fabio Capello, Louis van Gaal, Jurgen Klinsmann a Martin O´Neill, všechna tato jména se objevovala v souvislosti s trenérským postem.

President Uefy také prohlásil, že pokud anglický národní tým shání trenéra, měli by se angličané poohlédnout v první řadě po angličanovi. "Anglie je země dost silná na to, aby našla pro svůj tým anglického trenéra. Pokusil bych se nejdřív najít dobrého angličana, jemuž všichni věří, že by mohl postavit silný tým." řekl Platini mimo jiné.

Ale nebyl to jen post národního trenéra, která donutila Platiniho říct svůj názor na věc, ale také samotná anglická liga. "Mám rád váš fotbal i vaše zápasy. Mám rád vaše fanoušky a jejich zápal, ale nelíbí se mi, že je anglická liga až příliš otevřená pro cizince," doplnil ještě v závěru Platini.


A jak na tyto rady a kritiku zareagovala anglická asociace?

"Pan Platini by se měl starat o své věci a nestrkat nos do těch našich," prohlásil mluvčí anglické FA, Dan Johnson. "Uefa by se měla starat o Ligu Mistrů, pohár UEFA a mistrovství Evropy.

My vedeme Premier League a vedeme ji úspěšně, což je ku prospěchu jak anglické hře a hlavně je to naše starost a ne starost pana Platiniho," doplnil Johnson, který ještě dodal, že přítomnost hvězd světového fotbalu v anglické Premier League pomáhá růstu dalších, anglických hráčů.

"To, že anglická liga přitahuje pozornost těch největších světových hvězd způsobuje jen to, že naši hráči mají možnost proti těmto hvězdám pravidelně nastupovat a to jim rovněž pomáhá, ať už po herní stránce nebo po ztránce zkušeností.

A na závěr ještě dodává: "Že se málo staráme o mladé hráče? Stačí se podívat na investice, které jdou v současné době do juniorských akademií napříč kluby Premier League. A to, že náš tým nepostoupil na evropský šampionát? To je shoda několika různých okolností, ale rozhodně to není absence kvality našich hráčů."

Stanislav Horák / fotbalportal.cz

Nejnovější články