Zpět na » Premier League » Espirito Santo byl upnutý ke svým oblíbencům a nehodlal měnit základní sestavu, svěřil se po odchodu Cutrone

Premier League - Espirito Santo byl upnutý ke svým oblíbencům a nehodlal měnit základní sestavu, svěřil se po odchodu Cutrone

Espirito Santo byl upnutý ke svým oblíbencům a nehodlal měnit základní sestavu, svěřil se po odchodu Cutrone © Goal.com - Patrick Cutrone

0

Líbilo se

22.02. - Ještě před několika málo lety byl Patrick Cutrone považován za prvotřídní talent. Ve Wolverhamptonu Wanderers se však nevysoký útočník neprosadil a po půl roce se s úlevou vracel domů. Už v dresu Fiorentiny shrnul své dojmy z angažmá na ostrovech a zmínil se také o nelehkém životě pod trenérem Nunem Espiritem Santem.

Itálii reprezentoval ve všech mládežnických kategoriích, před dvěma lety si připsal také jeden start v A-týmu. Za juniorku AC Milán dával gól skoro v každém zápase, po slibném začátku u seniorského výběru se ale jeho vývoj razantně zpomalil. Minulé léto se pokusili využít Cutroneho potenciálu Wolves, rodák z města Como však v Anglii neuspěl.

Ve službách jednoho z nejatraktivněji hrajících týmů Premier League odehrál za uplynulý půlrok všehovšudy 24 utkání, v naprosté většině případů ale do hry naskakoval až z lavičky. Ani tři vstřelené branky se čtyřmi asistencemi nového zaměstnavatele nepřesvědčily.

Opravdu nevím, co by se dělo, kdybych u AC zůstal. V životě se na kdyby nehraje, pokud se to tak stalo, tak to tak také mělo být. Minimálně jsem poznal jinou kulturu a vylepšil svou angličtinu. Vyrostl jsem jako člověk,” začal rozhovor Cutrone, který v zimě posílil trápící se Fiorentinu. Tradiční klub Serie A vyšel transfer celkem na 19 miliónů eur.

Budeme-li se bavit o fotbale, vyzkoušel jsem si jiný herní styl. Premier League se hraje v úplně jiném tempu. Tam nezpomalujete hru a nebojíte se, že obdržíte branku. Jediná cesta vede vpřed,” sdělil italským médiím své dojmy z ostrovní kopané.

Hodně lidí si myslí, že jsem prostě nezapadl. To ale není pravda. Trenér Nuno Espirito Santo měl svou jedenáctku vyvolených, kteří vytáhli Wolverhamtpon z Championship, a těm bezmezně věřil. Byl k té stejné základní jedenáctce upnutý. Když nemusel, tak ji neměnil,” nebál se 22letý fotbalista sdělit svůj názor.

Nejednalo se jen o mě, týkalo se to více kluků. Potom jsem se ve třech startech dvakrát trefil a znovu jsem se vrátil na lavičku. Tehdy mi došlo, že toto nikam nevede a já musím pryč.

Nyní už si Cutrone zvyká na život ve Florencii, kde stále čeká na premiérovou trefu v ligové soutěži. Ideální příležitost dostane dnes večer. Jeho Fialky totiž hostí AC Milán, tedy klub, v němž působil od svých osmi let. Úvodní hvizd zazní na stadionu Artemia Franchiho ve 20:45.

Vojt?ch Olšr / football-italia.net, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články