Zpět na » Premier League » Manchester City na dva roky bez Ligy mistrů. Nejčastější otázky a odpovědi

Premier League - Manchester City na dva roky bez Ligy mistrů. Nejčastější otázky a odpovědi

Manchester City na dva roky bez Ligy mistrů. Nejčastější otázky a odpovědi © SkySports.com - Manchester City

2

Líbilo se

15.02. - NEPŘEHLÉDNĚTE Manchester City byl včera oficiálně potrestán vyřazením z klubových soutěží UEFA na následující dvě sezóny poté, co se dopustil závažných porušení finanční fair play. Jaké následky to pro úřadujícího mistra Premier League může mít? Kdy porušil finanční fair play a proč místo něj může do Ligy mistrů postoupit Sheffield United?

Úřadující šampioni Ligy mistrů si včera vyslechli tvrdý ortel za porušení pravidel finanční fair play, který je nejenže odsoudil k dvouleté absenci v evropských pohárech, ale navíc i pokutě ve výši 24,9 milionů liber.

Proč byl Manchester City potrestán?

Bylo zjištěno, že klub v účetních výkazech předložených UEFA mezi lety 2012 až 2016 úmyslně nadhodnocoval příjmy ze sponzorství. Navíc měl zatajovat důležité informace a nespolupracovat při vyšetřování.

Kdy začalo vyšetřování?

UEFA zahájila vyšetřování Manchesteru City po sérii obvinění klubu z porušování pravidel finanční fair play zveřejněných v německém deníku Der Spiegel.

Může klub pokračovat v letošní sezóně Ligy mistrů?

Ano. Manchester City čeká v osmifinále Ligy mistrů dvojzápas proti Realu Madrid. První zápas se bude hrát 26. února na Santiagu Bernabeu, druhý je naplánován na 10. března v Manchesteru.

Manchester CityVyřazení z Ligy mistrů znamená pro City ztrátu financí i prestiže. (zdroj: bbc.co.uk)

Jak může trest ovlivnit klub?

Manchester City byl v uplynulém desetiletí pravidelným účastníkem Ligy mistrů. Absence evropského fotbalu by měla za následek velkou ztrátu příjmů i pokles zájmu hráčů o přestup do klubu nehrajícího v Lize mistrů. Může také dojít k odchodům některých ze současných hráčů klubu.

Kdo by měl prospěch z trestu?

V tuto chvíli například Sheffield United. Vzhledem k tomu, že Manchester City se pravděpodobně umístí v top čtyřce tabulky Premier League, zajistil by si kvalifikaci do příštího ročníku Ligy mistrů pátý tým tabulky a tím jsou momentálně Blades. Větší šanci na postup mají nyní i Tottenham, Manchester United, Everton a Wolves.

Jak reagoval Manchester City?

Manchester City uvedl, že byl zklamán, ale ne překvapen rozhodnutím UEFA a celý proces nazval chybným. Jejich prvním krokem bude při nejbližší příležitosti odvolání se proti sankcím u CAS.

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Kuzma - 15.02. Odpovědět

To je tak když porušuješ pravidla. Trest je správný, jen pokuta by nic neřešila.

Kuzma

Však oni se odvolají a budou nakonec jen rok bez LM.

Rudejdablik
Související odkazy
Nejnovější články