Zpět na » Premier League » Arsenal zaznamenal první vítězství pod Artetou, Chelsea připravila o body krásná branka

Arsenal zaznamenal první vítězství pod Artetou, Chelsea připravila o body krásná branka © goal.com - Arteta vybojoval na lavičce Arsenalu první vítězství

4

01.01. - REVIEW Arsenal se stal prvním týmem z velké šestky, které letos dokázal porazit Manchester United, a to poměrem 2:0. Zároveň se jedná rovněž o premiérové vítězství kouče Artety na lavičce Kanonýrů. Roli favorita opět nedokázala potvrdit Chelsea, jež sice dlouho vedla, avšak nůžky Jahanbakhshe stanovili konečnou remízu 1:1.

Arsenal - Manchester United 2:0

Branky: 8. Pépé, 43. Papastathopoulos

Arsenal FC: Leno - Maitland-Niles, Papastathopoulos, David Luiz, Kolašinac (69. Saka) - Torreira, Xhaka - Pépé (62. Nelson), Özil, Aubameyang (C) - A. Lacazette (82. Guendouzi)

Manchester United: de Gea - Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Shaw - Fred, N. Matić (81. Mata) - James (58. Greenwood), Lingard (58. Pereira), Rashford - Martial

Arsenal se proti Rudým ďáblům dostal do vedení už v úvodní desetiminutovce. Kolašinacův přízemní pas z levé strany srazil Lindelöf přímo k nohám Pépého, jenž zachoval klid a poslal balón do protipohybu gólmana de Gey.

Křídelník z Pobřeží Slonoviny se mohl zapsat do střeleckých statistik podruhé v 38. minutě, kdy mu gólman daroval míč mizernou rozehrávkou, Pépé ale pouze orazítkoval tyč.

Arsenal je prvním týmem z velké šestky, který letos porazil Rudé ďábly (zdroj: skysports.com)

Smutnit však nemusel, neboť si Arsenal do konce poločasu stihl vypracovat dvoubrankový náskok. Po centru z rohového kopu vyrazil de Gea hlavičku Lacazetta přímo k nohám Sokratise, řecký stoper neomylně zavěsil do horní poloviny svatyně.

Ve druhé půli postupem času přebírali iniciativu střetnutí Rudí ďáblové, jenže pořádnou šanci si vytvořili jen jednu, v 59. minutě střídající Pereira rozvlnil boční síť. Mikel Arteta na lavičce Arsenale poprvé zvítězil, Kanonýři porazili Manchester United 2:0 a posunuli se na desátou příčku, United zůstávají pátí.

Brighton - Chelsea 1:1

Branky: 84. Jahanbakhsh - 10. Azpilicueta

Brighton & Hove Albion FC: Ryan - Montoya, Webster, Dunk (C), Burn (22. Bernardo) - D. Pröpper, Bissouma (46. Connolly) - Alzate, Mooy (68. Jahanbakhsh), Trossard - Maupay

Chelsea FC: Arrizabalaga - James, Rüdiger, K. Zouma, Azpilicueta (C) - Kanté, Jorginho - Willian, Mount (73. Kovačić), Pulisic (66. Hudson-Odoi) - T. Abraham

I v tomto střenutí byli diváci svědky velmi brzkého gólu. V 10. minutě slabou střelu Abrahama zblokoval obránce do míst, kde se nacházel kapitán The Blues Azpilicueta, španělský bek neměl problém uklidit míč do prázdné brány.

Po zbytek první půle Chelsea kontrolovala své vedení, jenže nedokázali si vytvořit příležitosti, díky nimž by si důležité vítězství pojistila. Naopak to mohli být domácí, kteří málem šli do kabin šťastnější, zakončení Trossarda ovšem vytěsnil levou rukou Kepa.

Jahanbakhsh vstřelil proti Chelsea krásný gól (zdroj: skysports.com)

Svěřenci trenéra Lamparda si postupem času zahrávali čím dál víc. Na počítku závěrečné desetiminutovky střetnutí byl v šanci Connolly, i on si ale vylámal zuby na skvělém Kepovi.

Kýžené vyrovnání nakonec přišlo, a ne jen tak ledajaké. Stoper Dunk vrátil přetažený centr z rohového kopu na hranici penalty, odkud se do nádherných nůžek pověsil Jahanbakhsh, bezmocný brankář se za skvostnou střelou stačil jen ohlédnout.

The Blues ve finále mohli být rádi za bod, obrat v zápase nepřipustil po nebezpečné ráně Maupaye Kepa, právě zásluhou španělského gólmana Chelsea alespoň remizovala a navýšila v tabulce náskok na pátý Manchester na pět bodů.