Zpět na » Premier League » Granit Xhaka chce podle agenta odejít z Arsenalu. Dohodl se s klubem z Bundesligy

Granit Xhaka chce podle agenta odejít z Arsenalu. Dohodl se s klubem z Bundesligy

Granit Xhaka chce podle agenta odejít z Arsenalu. Dohodl se s klubem z Bundesligy © SkySports.com - Granit Xhaka

1

Líbilo se

27.12. - Velké zklamání zřejmě čeká jen krátce po nástupu na svoji novou pozici manažera Arsenalu Mikela Artetu. Přestože španělský kouč teprve nedávno hovořil o své touze udržet záložníka Granita Xhaku, ten se podle slov svého agenta pro švýcarská média dohodl na návratu do Bundesligy.

Agent Granita Xhaky Jose Noguera potvrdil to, o čem se již nějakou dobu spekulovalo a to že defenzivní záložník Granit Xhaka vážně zvažuje odchod z Emirates Stadium. A ten je hodně blízko, neboť švýcarský reprezentant se podle jeho slov dohodl s Herthou Berlín.

Hertha Berlín jevila o Xhaku velký zájem a její kouč Jürgen Klinsmann dělal podle televizní stanice Sky Germany vše proto, aby bývalého kapitána Arsenalu přivedl už během lednového přestupového termínu.

A není se čemu divit, Xhaka má totiž za sebou velice těžký podzim. Jeho budoucnost v klubu byla na pochybách od chvíle, kdy nezvládl vypískání fanoušků při střídání v utkání proti Crystalu Palace, načež přišel o kapitánskou pásku a na několik týdnů byl vyřazen z týmu.

Po příchodu nového manažera Mikela Artety se mohlo zdát, že by přeci jen mohl na Emirates Stadium zůstat, zvláště když španělský kouč vyjádřil obdiv k jeho kvalitám a přiznal, že jej chtěl získat už během svého minulého angažmá do Manchesteru City.

Slova agenta Joseho Noguery v rozhovoru pro deník Blick ale naznačují, že Xhaka svoji budoucnost vidí jinde. „Dosáhli jsme dohody s Herthou a chtěli bychom jet do Berlína,“ přiznal Noguera pro Blick.

„Řekli jsme fotbalovému řediteli Arsenalu Raulu Sanllehimu a technickému řediteli Edu Gasparovi, že chce opustit klub. Stejně tak o tom ví nový trenér Mikel Arteta.“

„Arsenal byl informován o všech krocích hráče i Herthy. Jde jen o přestupový poplatek mezi kluby.“

Hertha Berlín údajně nabízí za švýcarského reprezentanta 21,3 milionu liber, což by pro Arsenal znamenalo velkou ztrátu vzhledem k tomu, že hráče přivedl v roce 2016 z Borussie Mönchengladbach za 35 milionů liber.

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Nejnovější články