Zpět na » Premier League » Leicester vyrovnal rekord, ale chtěl jej překonat. Mocně jsme doufali i v 10. gól, přiznal Jamie Vardy

Premier League - Leicester vyrovnal rekord, ale chtěl jej překonat. Mocně jsme doufali i v 10. gól, přiznal Jamie Vardy

Leicester vyrovnal rekord, ale chtěl jej překonat. Mocně jsme doufali i v 10. gól, přiznal Jamie Vardy © goal.com, fotbalportal.cz - Jamie Vardy a Ayoze Pérez

6

26.10. - VIDEO Během páteční předehrávky 10. kola Premier League se udála historická událost. Leicester vyhrál v Southamptonu 0:9. Tím vyrovnal nejvyšší vítězství v historii soutěže. Stanovil nový rekord, co se týče venkovní výhry. V duelu byly zaznamenány hned dva hattricky. Jedním z nich se blýskl Jamie Vardy, který s 9 přesnými zásahy vede tabulku střelců nejvyšší anglické soutěže.

Od začátku bylo jasné, kdo bude na hřišti pánem. Leicester přijel do Southamptonu s vědomím, že v případě výhry se může alespoň dočasně posunout na druhé místo před Manchester City. To osmnáctí Saints jsou ve velké krizi.

Skóre otevřel v 10. minutě Chilwell. O dvě minuty později byl by po poradě s videorozhodčím vyloučen domácí Bertrand. Pak se rozjel gólostroj Foxes. Do poločasu se prosadili Tielemans, dvakrát Ayoze Pérez a jednou Jamie Vardy.

Kanonáda pokračovala i po půli. Jamie Vardy i Ayoze Pérez dosáhli na hattrick. Mezi střelce se zapsal i Maddison. Skóre se tak zastavilo na děsivých 0:9! Tím Leicester vyrovnal rekordní výhru Manchesteru United nad Ipswichem z roku 1995. Je to také nejvyšší venkovní vítězství v historii Premier League.

Jamie Vardy po zápase říkal, že Leicester cílil na desátý gól a překonání rekordu.

„No, vlastně jsme o tom rekordu začali přemýšlet za stavu 0:6. Mohli jste vidět, jak Jonny Evans sprintoval s míčem. Říkal, že pokud v tom budeme pokračovat, můžeme dosáhnout na rekord.“

„Šli jsme za tím až do konce a nakonec jsme ho skutečně dokázali vyrovnat.“

„Je to skvělé vítězství. Byl to od kluků vynikající výkon. Myslím, že to byl komplexní výkon. Věděli jsme, že pokud se budeme držet našeho herního plánu, můžeme jim způsobit hodně problémů.“

Jamie Vardy už má v této sezóně na kontě 9 přesných tref a je nejlepším střelcem celé soutěže. Pak se ještě vyjádřil ke srovnání s legendární „titulovou“ sezónou.

„Myslím si, že teď je to jiné. Když jsme vyhráli ligu, hráli jsme hodně na protiútoky. Viděli jsme, že dokážeme dobře zaútočit, i když po většinu času držíme balón. Naším tempem dokážeme ublížit každému.“