Zpět na » Premier League » TOP 4 manažeři, kteří by mohli nahradit Oleho Gunnara Solskjaera v Manchesteru United

TOP 4 manažeři, kteří by mohli nahradit Oleho Gunnara Solskjaera v Manchesteru United

TOP 4 manažeři, kteří by mohli nahradit Oleho Gunnara Solskjaera v Manchesteru United © sportsjoe.ie, fotbalportal.cz - Ole Gunnar Solskjaer

5

Líbilo se

08.10. - NEPŘEHLÉDNĚTE Trápení Manchesteru United v nové sezóně pokračuje po nedělní prohře 1:0 s Newcastlem United, která slavný klub odsunula na dvanáctou příčku tabulky Premier League. Přestože manažer Ole Gunnar Solskjaer má stále důvěru vedení klubu, další špatné výsledky by jej mohly stát místo na Old Trafford. Kdo by ho ale v tom případě mohl nahradit?

Ole Gunnar Solskjaer začíná pociťovat tlak poté, co Manchester United prohrou 1:0 na St. James Parku korunoval svůj nejhorší start do sezóny za posledních 30 let.

United momentálně okupují se ziskem pouhých devíti bodů po osmi odehraných kolech až dvanáctou příčku tabulky Premier League a venku nezvítězili už dlouhých jedenáct kol.

Není se tedy čemu divit, že místo Oleho Gunnara Solskjaera se začíná otřásat v základech a vedení klubu by se v případě dalších špatných výsledků mohlo rozhodnout pro změnu na manažerském postu. Kdo by jej ale v tomto případě mohl nahradit?

Brendan Rodgers

Jedním z největších problémů Manchesteru United je nedostatek nápadů v útočné fázi hry a Rodgers je proslulý tím, že vyznává dynamický útok s různými formacemi, který dělá soupeřům nemalé problémy. Manažer Leicesteru je navíc znám tím, že rád dává šanci mladým hráčům, což je princip, na kterém chtějí United společně s inteligentním náborem hráčů dlouhodobě stavět.

Rodgers má nicméně rád dohled nad přestupy, což by mohlo dělat vedení United starosti a dalším problémem je, zda by byl ochoten odejít z Leicesteru na Old Trafford. V Leicesteru si Rodgers sestavil velice kvalitní a nadějný tým, který už teď bojuje o TOP 4 a Lišky se navíc mají pro příští sezónu přesunout do tréninkového komplexu za 180 milionů liber.

RodgersBrendan Rodgers míří s Leicesterem vysoko. (zdroj: sportinglife.com)

Mauricio Pochettino

Dlouhodobý cíl vedení Manchesteru United prožívá dosud nejtěžší období ze svých pěti působivých sezón na lavičce Tottenhamu Hotspur. Navzdory současnému trápení Spurs dokázal Pochettino s poměrně malým přestupovým rozpočten zázraky, dal šanci mladým hráčům a klub loni dostal až do finále Ligy mistrů.

Pochettino představuje přesně ten typ manažera, který by podle vedení United mohl stát u zrodu nové dynastie a klub vrátit na mistrovský trůn. Vedle toho se nedá popřít, že jeho trenérský styl je na vyšší úrovni, než Solskjaerův. United se o Pochettina zajímali už loni po vyhazovu Josého Mourinha. Sáhli by po něm v případě jeho vyhazovu z Tottenhamu?

PochettinoMauricio Pochettino je nesmírně kvalitním koučem s dlouhodobou koncepcí (zdroj: metro.co.uk)

Massimiliano Allegri

Italský manažer může být nejdostupnější možností pro United na tomto seznamu, po svém letním odchodu z Juventusu je totiž v současnosti bez práce. Italský kouč se navíc netají svým cílem vyzkoušet si angažmá v Premier League, kvůli čemuž se již učí anglicky a místo na Old Trafford by podle všeho bral všemi deseti.

Allegri se v Juventusu proslavil svou vytříbenou taktikou, díky které slavný italský velkoklub slavil pět titulů v Serii A po sobě. Není však jisté, jak moc by se hodil do koncepce United, kteří by chtěli dát šanci rozvoji mladých hráčů.

AllegriMassimiliano Allegri je výborným stratégem, který však nezapadá do koncepce United. (90min.in)

Erik ten Hag

Možná to nejméně pravděpodobné řešení, ale nizozemský kouč Erik ten Hag je koučem, který dokázal to, co by rádi i United. S mladičkým týmem Ajaxu vyhrál titul v Eredivisie a senzačně postoupil až do semifinále Ligy mistrů. Ten Hag přesně ví, jak naučit mladé hráče hrát zábavným a přesto efektivním způsobem.

Jedinou nevýhodou může být fakt, že ten Hag není o nic zkušenější než Solskjaer a není jisté, zda by se mu na Old Trafford dařilo více, než jeho norskému kolegovi. Pokud ale Ajax bude i nadále předvádět v Evropě stejné výkony, jako v loňské sezóně, může se brzy stát velice vyhledávaným zbožím.

Erik ten HagErik ten Hag je nadějným trenérem, který umí pracovat s mladými hráči. (zdroj: tellerreport.com)

Kam dál?

Vít Sedlák / express.co.uk, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články