Zpět na » Premier League » Arsenal je blízko podpisu hvězdy Copa America. Do Brazílie už vyslal lékařský tým

Arsenal je blízko podpisu hvězdy Copa America. Do Brazílie už vyslal lékařský tým

Arsenal je blízko podpisu hvězdy Copa America. Do Brazílie už vyslal lékařský tým © dailystar.co.uk - Everton

0

Líbilo se

17.07. - VIDEO Arsenal je údajně velice blízko příchodu druhé letní posily, kterou by se měl stát křídelní záložník brazilského Gremia Everton. Třiadvacetiletý Everton byl oporou brazilské reprezentace na nedávném Copa America, kde třemi góly v šesti zápasech pomohl Kanárkům k titulu.

Kanonýři byli v posledních týdnech často spojováni s podpisem křídelního záložníka Crystal Palace Wilfrieda Zahy, jenže anglický klub nabídku ve výši 40 milionů liber smetl ze stolu s tím, že požaduje nejméně dvojnásobnou částku.

To si ale Arsenal kvůli svému nízkému přestupovému rozpočtu nemohl dovolit a proto se zaměřil na jiné alternativy a údajně je blízko dohody s Gremiem na podpisu Evertona za 36 milionů eur.

Přestože se ještě oba kluby musí dohodnout na struktuře plateb, podle brazilských médií je už přestup prakticky hotový a Arsenal již měl vyslat do země lékařský tým, který by měl prověřit hráčův fyzický stav před dokončením přestupu.

Sám brazilský reprezentant přiznal, že má na stole nabídku, ale odmítl specifikovat, z jakého klubu. Everton je nejlepším střelcem Gremia z poslední sezóny, ve které nastřílel 10 gólů ve 28 zápasech a ve finále Copa America byl po výhře Brazílie 3:1 nad Peru vyhlášen hráčem utkání.

K přestupu Evertona měl výrazně pomoci nový technický ředitel Arsenalu Edu, jenž talentovaného záložníka dobře zná ze svého působení u brazilského národního týmu.

Pokud se přestup podaří zrealizovat, stane se Everton druhou letní posilou Arsenalu po dalším Brazilci Gabrielu Martinellim. Nadále také pracuje na příchodech obránců Kierana Tierneyho z Celticu a Williama Saliby ze St. Etienne.

Kam dál?

Vít Sedlák / 90min.com, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články