Zpět na » Premier League » Maurizio Sarri míří zpět do Itálie – Juventus se dohodl s Chelsea. Dnes by měl podepsat smlouvu

Premier League - Maurizio Sarri míří zpět do Itálie – Juventus se dohodl s Chelsea. Dnes by měl podepsat smlouvu

Maurizio Sarri míří zpět do Itálie – Juventus se dohodl s Chelsea. Dnes by měl podepsat smlouvu © skysports.com, fotbalportal.cz - Maurizio Sarri míří do Juventusu

0

Líbilo se

14.06. - Dlouho tvrdil, že chce v Anglii zůstat, nejlépe v Chelsea. V londýnském klubu má za sebou svou první sezónu zakončenou vítězstvím v Evropské lize. To byla pro Maurizia Sarriho první trofej v kariéře. Ale italský kouč postupně otočil a teď se chystá jeho návrat do rodné země. Podle zdrojů stanice Sky v Itálii už se Chelsea domluvila s Juventusem a Sarri se stane nástupcem Allegriho.

Od vedení Chelsea zatím nepřišlo žádné oficiální potvrzení, ale očekává se, že Maurizio Sarri během pátku podepíše tříletou smlouvu s Juventusem. Přebere tedy italského hegemona po Massimilianu Allegrim, který si dává na rok od fotbalu pauzu.

Už během května vedení Juventusu potvrdilo odchod Allegriho a začal hledat nového kouče. Problémem bylo, že Juventus musel Maurizia Sarriho z Chelsea vyplatit. Londýnský klub by měl obdržet přibližně 5 miliónů liber.

S největší pravděpodobností by mělo následovat vyjednávání s Frankem Lampardem, který je největším favoritem na post hlavního manažera Chelsea. Ovšem legenda Blues je vázána v druholigovém Derby County.

Chelsea se vrací do Ligy mistrů díky triumfu v Evropské lize. Ovšem nový manažer musí počítat s tím, že si nebude moci přivést žádné nové posily, a to kvůli trestu, který Blues obdrželi od FIFA. Odvolání Chelsea bylo neúspěšné.

Klub ze Stamford Bridge zahájí novou sezónu Premier League zápasem proti Manchesteru United na Old Trafford.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články