Zpět na » Premier League » Chelsea dovolí Mauriziovi Sarrimu odejít. Příští týden se může stát novým koučem Juventusu

Premier League - Chelsea dovolí Mauriziovi Sarrimu odejít. Příští týden se může stát novým koučem Juventusu

Chelsea dovolí Mauriziovi Sarrimu odejít. Příští týden se může stát novým koučem Juventusu © SkySports.com - Maurizio Sarri

3

Líbilo se

08.06. - Chelsea umožní opustit kouči Mauriziovi Sarrimu lavičku na Stamford Bridge, který se tak již příští týden může stát novým trenérem Juventusu. Sarri požádal Chelsea o svolení k odchodu po jediné sezóně v Premier League, aby mohl v Juventusu nahradit trenéra Massimiliana Allegriho.

Šedesátiletý trenér má na Stamford Bridge ještě roční smlouvu s opcí na prodloužení o jeden rok, podle všeho ji ale nedodrží a už příští týden by se mohl vrátit do Itálie, kde v minulosti působil na lavičce Neapole.

Sarri se v Anglii údajně nedokázal usadit po osobní ani pracovní stránce a byl frustrován, že nemá bližší vazby na vedení Chelsea a nemá tedy možnost s nimi spolupracovat při rozhodováních.

Chelsea sice neměla v plánu letos v létě propustit Sarriho, ale nechce držet někoho, kdo v klubu není šťastný. Sarri se tak s Blues rozloučí titulem z Evropské ligy po výhře 4:1 ve finále nad Arsenalem, což byla zároveň jeho první trofej v trenérské kariéře.

Přestože během své první sezóny na Stamford Bridge byl několikrát spojován s vyhazovem z klubu, díky titulu z Evropské ligy a kvalifikaci do příštího ročníku Ligy mistrů může odcházet se vztyčenou hlavou.

V Juventusu Sarri nahradí svého krajana Massimiliana Allegriho, který opustil šampiona Serie A po pěti letech v jeho čele.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články