Zpět na » Premier League » O poslední postupové místo do Premier League se popere Aston Villa s Derby County

Premier League - O poslední postupové místo do Premier League se popere Aston Villa s Derby County

O poslední postupové místo do Premier League se popere Aston Villa s Derby County © derbytelegraph,co,uk, fotbalportal.cz - Aston Villa se s Derby County popere o Premier League

2

16.05. - Ani jeden z týmů nepotvrdil v play-off o postup do nejvyšší soutěže své lepší postavení v ligové tabulce. Leeds skončil třetí, ale v dvojzápase se šestým Derby County padl. I když v úvodním utkání vyhrál venku 0:1. V soupeření West Bromwiche Albion s Aston Villou se rozhodovalo až v penaltovém rozstřelu. Do finále se dostali Villans. Baggies tedy okamžitý návrat do Premier League slavit nebude.

Úvodní zápas mezi Aston Villou a West Bromwichem skončil domácí výhrou 2:1. Skóre v derby přitom otevřel hostující Gayle. Ale ve druhém poločase v rozmezí 75. až 79. minuty Villans otočili stav na 2:1 zásluhou Hourihanea a Abrahama, který proměnil pokutový kop.

V odvetě vyhrál v normální hrací době West Bromwich Albion 1:0 díky brance Dawsona. Od 80. minuty hráli domácí bez vyloučeného Brunta. Šlo se tedy do prodloužení. V tom gól nepadl a o postupujícím musel rozhodnout penaltový rozstřel. Hráči Aston Villy pokutové kopy poctivě trénovali, což také zúročili. Domácí neproměnili dvě penalty, hosté pouze jednu.

Do finále se tak protlačila Aston Villa, která čekala na svého soupeře, se kterým se popere o postup do Premier League. Villans hráli nejvyšší soutěž naposledy v ročníku 2015/2016, kdy skončili s pouhými 17 body poslední.

Druhou dvojici utvořili třetí Leeds a šesté Derby County vedené Frankem Lampardem. V úvodním duelu vyhrál Leeds na půdě Derby 0:1. Jediný gól vstřelil Roofe.

Ve středeční odvetě ovšem zahráli hráči Derby County skvěle. Leeds na svém stadionu vedl 1:0, když se trefil Dallas. Těsně před pauzou ale srovnal Marriott. Hned v úvodní minutě druhé půle otočil skóre na 1:2 Mount. Na 1:3 zvýšil v 58. minutě z penalty Wilson. Pak se o 4 minuty později znovu prosadil domácí Dallas a snížil na 2:3.

Jenomže i Derby County mělo dvougólového střelce. Marriott pět minut před koncem odmítl prodloužení a poslal podceňované Derby do finále proti Aston Ville. Marcelo Bielsa tak Leeds do Premier League nedovedl. Leeds musí dále čekat. Nejvyšší soutěž hrál naposledy v sezóně 2003/2004.

Derby County bude bojovat o návrat do Premier League, kde naposledy působilo v ročníku 2007/2008. Tehdy stanovili smutný rekord, když získali pouhých 11 bodů.

Finále ve Wembley mezi Aston Villou a Derby County se hraje 27. května. V lize oba vzájemné zápasy suverénně vyhráli Villans. Venku 0:3, doma 4:0.

Michal Čermák / skysports.com, fourfourtwo.com, whoscored.com, youtube.com, fotbalportal.cz