Zpět na » Premier League » Nathan Aké: José Mourinho mě v Chelsea psychicky zlomil

Premier League - Nathan Aké: José Mourinho mě v Chelsea psychicky zlomil

Nathan Aké: José Mourinho mě v Chelsea psychicky zlomil © skysports.com, fotbalportal.cz - Nathan Aké

3

Líbilo se

02.03. - Měl být jedním z tahounů dnešní Chelsea. Jenomže místo toho se po řadě hostování v roce 2017 upsal Bournemouthu a ze Stamford Bridge natrvalo odešel. Pro Nathana Akého bylo rozhodující období, kdy na lavičce Blues vládl José Mourinho. Ten mu nedal prakticky žádnou šanci, což mladého Nizozemce psychicky zlomilo.

Do Chelsea přišel v 16 letech z Feyenoordu. V prosinci roku 2012 si odbyl svůj debut v Premier League. Vypadalo, že jej čeká raketový vstup do velké kariéry. Jenomže tak tomu rozhodně nebylo. Aké si až do roku 2015 připsal v nejvyšší anglické soutěži pouze 5 startů.

V sezóně 2014/2015 strávil měsíc na hostování v Readingu. V následujícím ročníku pak oblékal dres Watfordu. V sezóně 2016/2017 hostoval v Bournemouthu. Právě v tomto klubu se mu začalo velmi dobře dařit a vybojoval si místo v základní sestavě Cherries. Na konci června 2017 pak do Bournemouthu přestoupil. Stál 20 miliónů liber.

Na začátku jeho angažmá v Chelsea vedl londýnský klub Rafa Benítez. Při jeho odchodu to byl José Mourinho. Právě portugalský kouč byl důvodem jeho konce v Chelsea.

„Když jsem přišel do prvního týmu Chelsea a hrál jsem pod Rafou Benítezem, divil jsem se, proč mi všichni říkají, že při cestě vzhůru bude vše hodně těžké.“

„V sezóně poté, co Rafa Benítez skončil, jsem si myslel, že tohle bude moje sezóna.“

„Pak ale přišel José Mourinho. Bez jakéhokoliv tréninku jsem byl poslán do rezervního týmu. Byla to pro mě jedna z nejtěžších věcí, zejména po psychické stránce. Skoro mě to úplně zlomilo.“

„Všechno přitom šlo skvěle. Odehrál jsem několik zápasů, byl jsem nejlepším mladým hráčem a pak jsem se ocitl znovu v rezervě.“

Nyní Aké v Bournemouthu pravidelně nastupuje. V této sezóně odehrál už 28 zápasů a vždy v základní sestavě. Vstřelil tři góly a před týdnem proti Wolves byl vyhlášen hráčem utkání.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 03.03. Odpovědět

Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 13 Smajlík 13

Wazz
Související odkazy
Nejnovější články