Zpět na » Premier League » V bitvě o Londýn úspěšnější Arsenal, Liverpool se proti Crystal Palace pořádně nadřel

Premier League - V bitvě o Londýn úspěšnější Arsenal, Liverpool se proti Crystal Palace pořádně nadřel

V bitvě o Londýn úspěšnější Arsenal, Liverpool se proti Crystal Palace pořádně nadřel © skysports.com - Koscielny se gólem zapsal do historických tabulek Arsenalu

1

19.01. - REVIEW Sobotní odpoledne nabídlo hned osm utkání anglické Premier League, včetně šlágru Arsenal s Chelsea. Z londýnského derby vyšli lépe Kanonýři, kteří zvítězili 2:0. Na výhru se pořádně nadřel lídr soutěže Liverpool, jenž porazil Crystal Palace 4:3. Pod Solskjaerem nadále zůstávají stoprocentní United, ti si dnes poradili s Brightonem.

Arsenal - Chelsea 2:0

Branky: 14. Lacazette, 39. Koscielny

Arsenal FC: Leno - Bellerín (72. Alnaní), Papastathopoulos, Koscielny (C), Kolašinac - Torreira, Xhaka, Guendouzi - Ramsey (67. Maitland-Niles), A. Lacazette (68. Iwobi), Aubameyang

Chelsea FC: Arrizabalaga - Azpilicueta (C), Rüdiger, David Luiz, Alonso - Kanté, Jorginho, Kovačić (63. Barkley) - Pedro (80. Hudson-Odoi), E. Hazard, Willian (68. Giroud)

Arsenal vstoupil do utkání hodně zostra. Už ve čtvrté minutě se mohl dostat do vedení, Lacazettovu nabídku ale Aubameyang zužitkovat nedokázal. Uběhlo deset minut a Kanonýři slavili první gól, Alexandre Lacazette se ve vápně otočil s balónem a střelou k bližší tyči rozradostnil fanoušky na Emirates.

Ještě jeden úder domácí fotbalisté zaznamenali v prvním poločase. Stalo se tak ve 39. minutě, kdy centr Sokratise usměrnil do sítě jeho stoperský kolega Laurent Koscielny. Francouz se tímto gólem stal zároveň prvním obráncem Arsenalu, jenž zaznamenal dvacet branek v Premier League.

Lacazette gólem poslal Kanonýri do vedení, to poté ještě navýšil Koscielny (zdroj:skysports.com)

Hráči Blues si svou největší šanci vypracovali v závěrečné minutě úvodní půle, Alonso ovšem hlavou pouze orazítkoval tyč. Druhý poločas si Kanonýři v poklidu bránili svůj náskok, soupeře prakticky k ničemu nepustili. Po výhře 2:0 se tak Arsenal k Chelsea dotáhl na rozdíl tří bodů. Sarriho svěřenci se musí pořádně ohlížet, na čtvrtou příčku, zaručující Ligu mistrů, si totiž brousí zuby právě Kanonýři a pak také se skvělou formou hrající Manchester United.

Liverpool - Crystal Palace 4:3

Branky: 46. Salah, 53. Firmino, 75. Salah, 90+3. Mané - 34. Townsend, 65. Tomkins, 90+5. Meyer

Liverpool FC: Alisson - Milner, Matip, V. van Dijk, Robertson - Henderson (C), Fabinho (87. Lallana), Mané, Firmino - Keïta (72. Shaqiri), M. Salah (90+4. Camacho)

Crystal Palace FC: Speroni - Wan-Bissaka, Tomkins, M. Sakho, van Aanholt - Kouyaté (75. Schlupp), Milivojević (C), McArthur (81. Meyer), Townsend - J. Ayew (81. Wickham), Zaha

Očekávalo se, že Liverpool si v cestě za vysněným titulem připíše další tři body, Crystal Palace neměl být žádnou větší překážkou. Avšak opak byl pravdou, Eagles předváděli skvělý fotbal a na Anfieldu sahali po bodech.

Jako první se prosadili právě hosté, to když Zahův přízemní centr usměrnil za záda Alissona Townsend. Reds se podařilo srovnat ihned po zahájení druhého poločasu. Mohamed Salah opět ukázal svoji genialitu, míč padající z velké výšky ani nezpracovával, prostě ho z prvního dotyku poslal špičkou do branky.

Obrat byl dokonán v 53. minutě, Firmino obdržel přihrávku od Keity, pohrál si s obráncem a střelou na zadní tyč prostřelil Speroniho. Jenže hráči Crystal Palace se nevzdávali a odměnou jim bylo vyrovnání, po rohovém kopu se prosadil stoper Tomkins.

Roberto Firmino obrací vývoj utkání na stranu Liverpoolu (zdroj:skysports.com)

Čtvrt hodiny před koncem přišla osudová chyba brankáře Speroniho, jenž si centr od Milnera srazil za sebe, před tím, než míč přešel brankovou čáru se kulatého nesmysmlu ještě dotkl Salah, branka tak patřila egyptskému střelci.

Po zákroku na Zahu dostal Milner druhou žlutou kartu a Eagles se tak naskýtala šance k vyrovnání, místo toho ale přišel rozhodující úder lídra tabulky. Robertson obětavým skluzem udržel balón na hrací ploše, míče se pak chopil Sadio Mané, který střelou z úhlu na zadní tyč prostřelil brankáře hostů počtvrté.

Crystal Palace dokázal přesilu využít, avšak bylo už příliš pozdě, v páté nastavené minutě upravil na konečných 3:4 z pohledu Eagles Max Meyer. Liverpool se pořádně nadřel, o to větší však mají tyto tři body hodnotu.

Ostatní výsledky 23. kola Premier League:

Wolverhampton - Leicester 4:3 (4. Jota, 12. Bennet, 64. Jota, 90+3. Jota - 47. Gray, 51. Coady vl., 87. Morgan)
Bournemouth - West Ham 2:0