Zpět na » Premier League » Manchester United vyhodil Josého Mourinha

Manchester United vyhodil Josého Mourinha

Manchester United vyhodil Josého Mourinha © skysports.com - José Mourinho

3

Líbilo se

18.12. - Portugalský manažer José Mourinho neustál špatné výsledky Manchesteru United v této sezóně a vedení ho proto odvolalo z funkce. Definitivním hřebíčkem do Portugalcovy rakve byla víkendová porážka s vedoucím Liverpoolem 1:3, po níž narostla ztráta Reds na lídra na propastných 19 bodů.

„Mourinho opuští s okamžitou platností klub. Rádi bychom mu poděkovali za jeho práci během angažmá v Manchesteru United a popřáli mu štěstí do budoucna. Mužstvo povede až do konce sezóny prozatímní trenér, zatímco vedení klubu bude hledat nového kouče," uvedlo na oficiálním twitteru vedení United. V klubu působil od roku 2016 a smlouvu měl do roku 2019. Britská média spekulují o tom, že by funkci dočasného manažera mohl zastávat někdejší fotbalista United Michael Carrick.

Vyhazov Josého Mourinha bude podle všeho stát Rudé ďábly kolem 25 milionů eur. Právě vysoké finanční odškodnění bylo podle některých expertů důvodem toho, proč setrvával ve funkci i přesto, že se United hrubě nedařilo. Nicméně porážka v Liverpoolu už klubový management donutila k tomuto kroku i přes tuto evidentní překážku.

Manchester United v letošní sezóně nasbíral nejméně bodů v této fázi sezóny v celé své historii v Premier League. Portugalského manažera tak potkal druhý vyhazov kariéry, ten první ho potkal v Chelsea, téměř na den přesně před třemi roky - 17. prosince 2015. Své první období v Chelsea sice také nedotáhl do konce, ovšem odchod v roce 2007 byl oficiálně prezentován jako „po vzájemné dohodě".

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Nejnovější články