Zpět na » Premier League » José Mourinho: Kdy bude moci Manchester United hrát znovu o titul? Až budou soupeři postihováni pravidly FFP

José Mourinho: Kdy bude moci Manchester United hrát znovu o titul? Až budou soupeři postihováni pravidly FFP

José Mourinho: Kdy bude moci Manchester United hrát znovu o titul? Až budou soupeři postihováni pravidly FFP © therunnersports.com, fotbalportal.cz - José Mourinho

3

Líbilo se

08.12. - Na mistrovský titul čeká Manchester United už pět let. S největší pravděpodobností se toto čekání prodlouží. V současné době se nachází až na osmém místě ligové tabulky a na vedoucí Manchester City ztrácí propastných 18 bodů. José Mourinho dostal před víkendovým duelem s Fulhamem otázku, kdy budou Red Devils znovu schopni bojovat o mistrovský pohár. Jak odpověděl?

V minulé sezóně sice skončil Manchester United na druhém místě tabulky Premier League. Jenomže i tak měl k titulu pořádně daleko. Mistrovský Manchester City získal o 19 bodů více a naprosto dominoval.

Nyní je ovšem Manchester City vyšetřován ohledně dodržování finančních pravidel fair-play. Alexandr Čeferin, šéf UEFA, slíbil, že výsledek bude velmi brzy zveřejněn. Citizens čelí potenciálnímu vyloučení z evropských soutěží.

José Mourinho od usednutí na lavičku Rudých ďáblů utratil za posily celkem 360 miliónů liber. Avšak jeho tým nemůže být vůbec srovnáván s tím, který vyhrával tituly jako na běžícím páse.

Když dostal dotaz, kdy bude Manchester United znova schopen bojovat o nejvyšší příčku, portugalský kouč odpověděl, že se fotbal změnil a že United nemají na přestupovém trhu žádnou šanci, pokud se nepustí do utrácení šílených částek.

„Nevím, kdy bude Manchester United znovu schopen hrát o titul. Záleží také na způsobu naší evoluce. Ale také na vývoji těch, kteří jsou před námi.“

„Pokud bude vše pokračovat stejným směrem a budou pokračovat jejich ambice a investice...tohle všechno je jedna věc.“

„Jinou věcí je to, zda budou tyto kluby zastaveny a postihovány finančními pravidly fair-play. Pak by se ta mezera mezi námi a jimi mohla zmenšit.“

José Mourinho také potvrdil, že žádný z hráčů současného kádru United nepožádal o lednový odchod.

Jorge Mendes, agent lodivoda Manchesteru United, poté vydal prohlášení, ve kterém potvrzuje, že jeho klient pevně oddán klubu z Old Trafford. Vyvrátil tak spekulace o jeho mmožném návratu do Realu Madrid.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články