Zpět na » Premier League » Eden Hazard a jeho úžasný vstup do sezóny ve statistikách

Eden Hazard a jeho úžasný vstup do sezóny ve statistikách

Eden Hazard a jeho úžasný vstup do sezóny ve statistikách © skysports.com, fotbalportal.cz - Eden Hazard

3

Líbilo se

04.10. - NEPŘEHLÉDNĚTE Poté, co Belgii pomohl na světovém šampionátu k zisku bronzových medailí, takřka odešel do Realu Madrid. Před pár dny sám přiznal, že chtěl po mundialu z Chelsea odejít do Španělska. Zůstal. Zřejmě se mu zalíbil Maurizio Sarri. Výsledek? Eden Hazard prožívá úchvatný start do nové sezóny. Se šesti brankami je nejlepším střelcem soutěže a dost možná také prozatím nejlepším hráčem Premier League.

Po sedmi kolech vládne tabulce střelců Premier League. Přitom zdaleka neodehrál plnou porci minut. Jak je na tom ovšem příspěvek Edena Hazarda ve srovnání s jeho předchozími sezónami?

Pojďme se podívat podrobněji na jeho statistiky.

Během mistrovství světa dostal Eden Hazard na serveru WhoScored.com nejvyšší hodnocení (8,51) ze všech hráčů, kteří se mundialu účastnil. Zářil, táhl Belgii. Nakonec jí pomohl k bronzu. Mluvilo se o jeho přestupu do Realu Madrid. Sám před nedávnem přiznal, že vážně chtěl odejít z Chelsea do Španělska.

sgsd

(zdroj: whoscored.com)

Ale do Chelsea přes léto přišel Maurizio Sarri. Nový manažer očividně Edena Hazarda přesvědčil o tom, aby zůstal na Stamford Bridge. Bývalý kouč Neapole přesně věděl a ví, jak s Hazardem zacházet. Navíc si Sarri uvědomuje, že se ještě naplno neprojevil potenciál sedmadvacetiletého Belgičana.

„Myslím si, že když bude více trénovat a ještě se zlepší, může být nejlepší na světě,“ prohlásil Sarri.

Eden Hazard je ústřední postavou Chelsea na začátku nového ročníku Premier League. Už vstřelil oněch zmíněných 6 gólů. Právě on je hlavním důvodem pro to, proč mohou Blues pomýšlet na boj o mistrovský titul.

Eden Hazard jej s Chelsea získal v sezónách 2014/2015 a 2016/2017. U prvního titulu slavil i cenu pro nejlepšího hráče Premier League. U druhého to byla jeho nejgólovější sezóna a cenu pro nejlepšího hráče sezóny mu uzmul jeho spoluhráč N´Golo Kanté.

Kromě 6 branek přidal v probíhajícím ročníku i dvě gólové asistence. Přitom je odehráno sedm kol a dvakrát nastoupil Eden Hazard do zápasu až v jeho průběhu. Podílel se tedy na osmi gólech. Už teď je to vyšší číslo, než na jaké dosáhl v sezóně 2015/2016. To byla jeho zdaleka nejhorší sezóna v Premier League.

Není pochyb o tom, že u Edena Hazarda ještě existuje prostor na zlepšení a také na zlepšení statistik. Má více doteků s míčem, vytváří si více šancí, vytváří více příležitostí pro své spoluhráče, dostává se častěji ke střelbě.

Má úžasnou kreativitu, kterou dokáže dokonale využít. Navíc vše provádí v obrovské rychlosti. Ovšem pokud se podíváme na čísla ohledně kliček, nyní jsou u Edena Hazarda nižší než v předchozích dvou sezónách. Lehce tedy svou hru zjednodušil. Navíc mu pomáhají i spoluhráči. Ve všem hraje roli styl, který Sarri svým svěřencům ordinuje.

Italský lodivod moc dobře ví, jak je pro něj belgická hvězda důležitá. Tato spolupráce zatím funguje naprosto dokonale.

Vypadá to, že teď vidíme nejlepší „verzi“ Edena Hazarda. Podobnou „transformaci“ provedl Maurizio Sarri v Neapoli s Hazardovým krajanem - Driesem Mertensem. Z něho postupem času udělal čistokrevného hrotového útočníka.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Noviny
Nejnovější články