Na Old Trafford dorazí stoprocentní Spurs. Nulový Arsenal hostí West Ham se stejnou bilancí
© skysports.com, fotbalportal.cz - Red Devils vs. Spurs
2
24.08. -
Třetí kolo Premier League odstartuje zápasem mezi mistrovským Manchesterem City a domácím nováčkem z Wolverhamptonu. Poté bude následovat londýnské derby Arsenalu s West Hamem. Ani jeden z klubů zatím nezískal ani bod. Liverpool přivítá Brighton. V neděli hraje Chelsea v Newcastlu a kolo zakončí pondělní vrchol v Divadle dnů, kde dojde na souboj United s Tottenhamem.
Manchester United - Tottenham
Pondělí 27. srpna, 21.00, Old Trafford
Třetí kolo uzavře pondělní velkolepé představení v Divadle snů, kam přijedou Kohouti z Tottenhamu. v minulé sezóně vyhrál Manchester United doma 1:0. Poté ale ve Wembley triumfovali Spurs 2:0. V semifinále FA Cupu pak zvítězili Red Devils 2:1.
Manchester United v prvním kole sice zdolal doma Leicester, ale ve druhém kole prohrál v Brightonu 3:2. Předvedl dva nejisté výkony a je pod palbou kritiky. Začíná se dokonce spekulovat o blížícím se konci Josého Mourinha. Portugalský kouč by potřeboval, aby jeho celek zvedl náladu všem fanouškům na Old Trafford. Nebude to vůbec jednoduché. Ovšem pomoci by k tomu mohli dopomoct vracející se hráči.
V základní sestavě by se už mohl objevit Nemanja Matič. Stejně tak by mohl na pravé straně obrany figurovat Antonio Valencia. Alexis Sánchez měl drobné zdravotní problémy na tréninku a možná nebude moci nastoupit. V základní sestavě by mohl nastoupit Jesse Lingard. Možná zvolí José Mourinho tříčlennou obrannou řadu.
Tottenham má zatím stoprocentní bodovou úspěšnost. Nejprve vyhrál v Newcastlu a pak ve Wembley porazil Fulham. Trefil se i Harry Kane. Mauricio Pochettino zatím může být spokojen. Ovšem v duelu proti Manchesteru United bude řešit i některé hráčské problémy. Hugo Lloris řídil pod vlivem alkoholu a zřejmě jej to bude stát místo v základní sestavě. Do branky by tak měl jít Vorm. Z posledních 26 utkání na Old Trafford vyhrál Tottenham pouze dvakrát. Není to tedy jejich oblíbený stadion, to v žádném případě. Potvrdí se toto pravidlo i nyní?
Zranění jsou například Janssen a také Wanyama. K dispozici nebude ani Heung-Min Son, který reprezentuje Jižní Koreu na Asijských hrách.
Absence:
Manchester United: Dalot, Rojo, Romero (všichni zranění), Matič, Sánchez, Shaw, Valencia (všichni nejistý start)
Tottenham: Carter-Vikers, Foyth, Janssen, Wanyama (všichni zranění), Onomah (nejistý start), Son (účast na Asijských hrách)
Pravděpodobné sestavy:
Manchester United: de Gea - Bailly, Smalling, Lindelöf - Valencia, Matič, Pogba, Young - Lingard - Sánchez, Lukaku
Tottenham: Vorm - Sánchez, Vertonghen, Alderweireld - Trippier, Alli, Dier, Eriksen, Davies - Kane, Moura
Tip FotbalPortal.cz: 0:1
Arsenal - West Ham
Sobota 25. srpna, 16.00, Emirates Stadium
Jedním z odpoledních sobotních duelů bude také střet čistě londýnský mezi Gunners a Hammers. V minulé sezóně Kanonýři doma zničili Kladiváře 4:1. Před tím ve čtvrtfinále Carabao Cupu zvítězil Arsenal 1:0. Na Olympijském stadionu došlo v polovině prosince na remízu 0:0.
Arsenal má za sebou hrozivý vstup do ligové sezóny. Nejprve prohrál na domácí půdě 0:2 s Manchesterem City a poté padl na Stamford Bridge 3:2. Teď pod novým manažerem Unaiem Emerym musí konečně pořádně zabrat. Hra se od loňské sezóny změnila, ale zatím nepřináší ovoce v podobě bodů. Na to fanoušci čekají a doufají, že se prvních bodů dočkají už tuto sobotu.
O své místo v základní jedenáctce by mohl po bídných výkonech přijít Mesut Özil. Nedařilo se ani Granitu Xhakovi ve středu pole. Nacho Monreal už je v pořádku a měl by nastoupit na levém kraji obrany. Fit je i Danny Welbeck. Poprvé v základní sestavě by se měl objevit Alexandre Lacazette.
West Ham má také naprosto jiná očekávání, než jakých výsledků zatím dosáhl. Tým přes léto značně posílil. Přišel také nový kouč. Manuel Pellegrini by měl být zárukou úspěchu. Jenomže Hammers nejprve schytali debakl 4:0 od Liverpoolu a poté doma padl s Bournemouthem 1:2. To není vůbec ideální start pro tento vysoce ambiciózní tým.
Zajímavý to bude souboj především pro Jacka Wilshera, který strávil v Arsenalu dlouhých 17 let, a také pro Lucase Péreze. Oba hráči přišli do West Hamu toto léto právě z Emirates Stadium. I brankář Lukasz Fabiaňski má za sebou angažmá u Gunners. Zranění jsou Winston Reid, Manuel Lanzini a také Andy Carroll. Otazník visí nad startem Marka Noblea.
Absence:
Arsenal: Kolašinac, Koscielny, Maitland-Niles, Jenkinson (všichni zranění)
West Ham: Reid, Lanzini, Carroll (všichni zranění), Noble (nejistý start)
Pravděpodobné sestavy:
Arsenal: Čech - Bellerín, Mustafi, Sokratis, Monreal - Ramsey, Gouendouzi - Lacazette, Mchitarjan, Iwobi - Aubameyang
West Ham: Fabiaňski - Zabaleta, Balbuena, Ogbonna, Masuaku - Noble, Sánchez - Pérez, Wilshere, Anderson - Arnautovič
Tip FotbalPortal.cz: 2:0
Kompletní program 3. kola Premier League:
Sobota 25. srpna
13.30 Wolverhampton - Manchester City
16.00 Arsenal - West Ham
16.00 Bournemouth - Everton
16.00 Huddersfield - Cardiff
16.00 Southampton - Leicester
18.30 Liverpool - Brighton
Neděle 26. srpna
14.30 Watford - Crystal Palace
17.00 Fulham - Burnley
17.00 Newcastle - Chelsea
Pondělí 27. srpna
21.00 Manchester United - Tottenham
Kam dál?
Michal Čermák / skysports.com, fourfourtwo.com, whoscored.com, youtube.com, fotbalportal.cz
- Francie – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
-
Jeden ze základních pilířů německého fotbalu může pokračovat. Vedení Bundesligy přivítalo konečné stanovisko Spolkového...
-
Arteta chce Arsenal dál posílit....
Arsenal dál hledá posily, přestože už do středu pole přivedl Bruna Guimaraese za 75 milionů liber. Mikel Arteta přiznává,... -
Fernandes v centru pozornosti. Co bude...
Bruno Fernandes byl během historického večera na stadionu Croke Park v centru pozornosti v každém ohledu. Kapitán Manchesteru... -
Odvážný sedmnáctiletý zjev Madjo...
Brian Madjo si na svůj soutěžní debut za Aston Villu musel počkat neuvěřitelných 212 dní. Sedmnáctiletý útočník se ale... -
Manchester United a Liverpool dostaly...
Everton nemá v úmyslu přijít o Ilimana Ndiayeho (26) a případným zájemcům stanovil mimořádně vysokou překážku. Podle... -
Chelsea dala Manchesteru City...
Přestupová sága kolem Enza Fernándeze (25) dostává jasný časový rámec. Chelsea měla informovat Manchester City, že... -
Arsenal má jasno o Lewisovi-Skellym....
Arsenal řeší před koncem přestupového období budoucnost několika hráčů, kolem kterých se v posledních dnech objevila řada...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal






