Zpět na » Premier League » Chelsea couvá. Příchod Maurizia Sarriho je vysoce nepravděpodobný

Chelsea couvá. Příchod Maurizia Sarriho je vysoce nepravděpodobný

Chelsea couvá. Příchod Maurizia Sarriho je vysoce nepravděpodobný © skysports.com, fotbalportal.cz - Maurizio Sarri

3

Líbilo se

01.06. - Vypadalo to, že už je všechno jisté a zbývá vše jen potvrdit oficiálně. Maurizio Sarri, který naposledy vedl Neapol, měl nahradit Antonia Conteho na lavičce Chelsea. Ale londýnský klub z této možnosti vycouval. Nelíbí se mu problémy, které Sarri v minulosti měl a také odmítla zaplatit výstupní doložku ve výši 7 miliónů liber.

Maurizio Sarri má za sebou řadu přestupků. Toho posledního se dopustil letos v lednu, kdy za homofobní urážky Roberta Manciniho vyfasoval dvouzápasový trest a také pokutu ve výši 20 000 eur. Šedesátiletý Ital se měl stát novým manažerem Chelsea, ale tato možnost zřejmě definitivně padla.

Sarri sice popřel, že jeho urážky byly homofobní, ale i tak byl potrestán za „extrémně urážlivá slova na adresu trenéra soupeře“.

Podle italského Sky už mělo dokonce dojít k dohodě mezi Chelsea a zástupci Sarriho, který měl na Stamford Bridge nahradit svého krajana Antonia Conteho.

Mimo to Chelsea odmítla zaplatit výstupní klauzuli ve výši 7 miliónů liber. Sarri měl také dělat obscénní gesta v Turíně při utkání s Juventusem. Urážet měl i své hráče a tak se hodně mluví o sexistických poznámkách na adresu novinářek.

Když se novináři nedávno ptali Roberta Manciniho, co se přesně mezi ním a Sarrim stalo, nový kouč italské reprezentace odvětil:

„Musíte se zeptat Sarriho, co se stalo. Muži jako on by ve fotbale neměli co dělat. Je mu 60 let a měl by se stydět.“

„Sarri je rasista. Muži jako on by neměli být ve fotbale. Chtěl jsem ho najít v kabině a promluvit s ním, ale chci, aby se styděl za to, co řekl. V Anglii by mu ani nedovolili vkročit na střídačku.“

Na druhou stranu Maurizio Sarri sklízel i úspěchy. Oceňován je za svou práci v Pescaře, Empoli i Neapoli. Pokud tedy Antonio Conte skutečně v Chelsea skončí, Sarri jej s největší pravděpodobností nenahradí.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články