Zpět na » Premier League » Nejžhavějším kandidátem na Wengerova nástupce v Arsenalu je Mikel Arteta. Šanci má i Nagelsmann

Nejžhavějším kandidátem na Wengerova nástupce v Arsenalu je Mikel Arteta. Šanci má i Nagelsmann

Nejžhavějším kandidátem na Wengerova nástupce v Arsenalu je Mikel Arteta. Šanci má i Nagelsmann © skysports.com, fotbalportal.cz - Mikel Arteta

4

Líbilo se

15.05. - Bude se o tom samozřejmě spekulovat tak dlouho, dokud nebude jedno jméno oficiálně potvrzeno. Stále se hledá manažer, který v Arsenalu nahradí Arséna Wengera. Momentálně je podle SkySports hlavním kandidátem na uvolněné místo Mikel Arteta. Ten působí jako jeden z asistentů Pepa Guardioly v Manchesteru City. Mluví se i o mladém Julianu Nagelsmannovi z Hoffenheimu.

Médii už proběhlo spoustu jmen, Mluvilo se již o leckterém trenérovi. Zatím není žádné jméno oficiálně potvrzeno. Massimiliano Allegri, jeden z kandidátů, uvedl, že pokud jej Juventus nevyhodí, sám rozhodně odcházet nechce.

Luis Enrique, bývalý kouč Barcelony, má údajně zájem o to, aby se stal lodivodem Gunners, ale jeho platové požadavky jsou s největší pravděpodobností mimo možnosti Arsenalu. Oficiálně se nezačalo jednat ani s Thierrym Henrym a Patrickem Vieirou.

Očekává se, že londýnský klub začne s pohovory s možnými kandidáty tento týden. Ještě před startem světového šampionátu (14. června) by měl být znám nový manažer Kanonýrů.

Teď je podle zdrojů SkySports hlavním kandidátem Mikel Arteta. Bývalý hráč Arsenalu působí jako jeden z asistentů Pepa Guardioly v Manchesteru City. Pep Guardiola uvedl, že pokud Gunners s nabídkou přijdou, Artetu uvolní, leč nerad. Každopádně by mu tento úspěch přál a byl by podle svých slov nejšťastnějším člověkem na světě.

Ve spekulacích se objevil i Julian Nagelsmann. Mladý německý trenér dovedl Hoffenheim ke třetímu místu a do Ligy mistrů.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články