Zpět na » Premier League » Paul Lambert: Arséne Wenger je obětí vlastního úspěchu

Paul Lambert: Arséne Wenger je obětí vlastního úspěchu

Paul Lambert: Arséne Wenger je obětí vlastního úspěchu © zimbio.com, fotbalportal.cz - Arséne Wenger

1

Líbilo se

01.04. - Je pod tlakem, ale na to už je velmi dobře zvyklý. Znovu se mluví o jeho možném odchodu. I to pro něj není nic nového. Arséne Wenger a jeho budoucnost u Arsenalu je stálým tématem. Dnes čeká Arsenal ligový duel proti Stoke. Paul Lambert, lodivod Potters, svého manažerského protějška brání. Podle jeho názoru je obětí svého vlastního úspěchu.

Během této sezóny zřejmě tlak na Arséna Wengera od fanoušků Gunners dosáhl vrcholu. Vypadá takřka jistě to, že Arsenal podruhé v řadě skončí mimo TOP4. To by mohlo francouzskému manažerovi zlomit vaz, i když má smlouvu ještě na příští sezónu.

Paul Lambert, skotský trenér, který v polovině ledna převzal Stoke City po Marku Hughesovi, se Arséna Wengera před nedělním vzájemným zápasem zastává.

„Pokud jste pod palbou kritiky, musíte to prostě všechno přijmout. Máme to tak všichni. Ale je absurdní říkat, že je Arséne Wenger mimo kontakt se špičkovou úrovní, na které slavil tolik úspěchů. Pokud dosáhnete jen na zlomek toho, co dokázal, pak si můžete říct, že jste úspěšní.“

„Nikdy není hezké vidět kolegu v takové situaci a s takovouto smutnou tváří. Bez ohledu na to, jak dlouho v jednom klubu jste. Nesouhlasím s tím. Podle mého názoru je Arséne obětí svého vlastního úspěchu. Vyhrál tolik trofejí, na tak vysoké úrovni, vychoval takové obrovské množství velkých hráčů...“

Arsenal dělí od čtvrtého Tottenhamu momentálně 13 bodů. Spíše se hovoří o tom, že se Gunners, podobně jako loni Manchester United, zaměří na Evropskou ligu., Přes triumf v této soutěži totiž vede cesta do Ligy mistrů. Ve čtvrtfinále narazí Kanonýři na CSKA Moskva.

„Nemyslím si, že proti nám bude hrát nejsilnější tým. Domnívám se, že se teď budou soustředit hlavně na Evropskou ligu, skrz kterou vede cesta do Champions League,“ dodal Paul Lambert.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články