Zpět na » Premier League » Neporazitelný Paul Pogba zářil i proti Stoke. Hořkost ligové porážky nepoznal už 35 zápasů

Neporazitelný Paul Pogba zářil i proti Stoke. Hořkost ligové porážky nepoznal už 35 zápasů

Neporazitelný Paul Pogba zářil i proti Stoke. Hořkost ligové porážky nepoznal už 35 zápasů © skysports.com, fotbalportal.cz - Paul Pogba

5

Líbilo se

16.01. - NEPŘEHLÉDNĚTE Bylo to pohodové vítězství. Pro Manchester United jedno z mála v této sezóně. V posledních týdnech se Mourinhovi svěřenci mnohem častěji pořádně nadřou, aby vytěžili nějaké body. Vynikající výkon předvedl Paul Pogba, jenž si připsal dvě gólové asistence, a bylo ho plné hřiště. Francouzský záložník už nepoznal prohru v Premier League 35 zápasů v řadě.

Zatímco Manchester City v tomto kole přišel o svou neporazitelnost, když prohrál na Anfieldu 4:3, Manchester United, jeho nejbližší pronásledovatel, s přehledem přehrál Stoke City a na Old Trafford zvítězil 3:0. Neporazitelnost Paula Pogby pokračuje. Když v této sezóně Premier League nastoupil, Red Devils devětkrát vyhráli a čtyřikrát remizovali. Naposledy v lize Pogba prohrál ještě v roce 2016.

Paul Pogba už tak drží šňůru 35 ligových duelů bez prohry. Je v této statistice daleko před všemi ostatními hráči nejvyšší anglické soutěže. Druhým na seznamu je Gabriel Jesus z Manchesteru City, který je teď zraněný. Brazilský útočník se zatím zastavil na čísle 28. Za ním je pak jeho spoluhráč David Silva s 25 zápasy bez porážky. Pogba chyběl v sestavě United při domácí prohře s Citizens a také při prohrách na Stamford Bridge a v Huddersfieldu. To jen zvýrazňuje, jak moc je pro Rudé ďábly jeho absence citelná.

dafs(zdroj: skysports.com)

„Když Paul Pogba není na hřišti, je jasně vidět patrný pokles výkonnosti Manchesteru United. Zejména jde o spojení mezi defenzivou a ofenzivou. Můj názor je, že Pogba je sebevědomý, někdy působí arogantně, je to velká osobnost. Chce míč, chce pořád hrát. Je velkou osobností. United jsou s ním mnohem lepším týmem než bez něj,“ říká Gary Neville.

Bylo to zřejmé i pondělní dohrávce proti Stoke. Francouzský záložník si připsal dvě gólové nahrávky. V této statistice se vyrovnal Kevinu De Bruynemu a Leroyi Sanému. Všichni tři mají na kontě nyní 9 asistencí. První z nich využil Antonio Valencia a krásnou ranou do horního rohu branky otevřel skóre. Pak Paul Pogba ukázal obrovský přehled při přihrávce na zcela volného Anthonyho Martiala, který technickou střelou skóroval.

ess(zdroj: skysports.com)

Góly přišly v pasážích, kdy to Manchester United nejvíce potřeboval. Stoke se mínilo hlavně bránit. Paul Pogba ale našel recept. Znovu ukazoval, jak moc si s míčem rozumí. Jeho technika je famózní. Dokáže obejít hráče, přesně přihrát. Počká si na správný moment, dá míči správnou faleš, správnou rychlost. Přihrávky na více než 50 metrů pro něj nejsou absolutně žádný problém. Opět diktoval tempo a držel dirigentskou taktovku pevně v rukou (resp. v nohou).

„Vypadá to v jeho podání velmi snadno a lehce. Obchází hráče, jako by byli vzduch. Naprosto bez námahy. Má úžasné schopnosti. Přináší Manchesteru United opravdu hodně,“ chválí Pogbu Danny Higginbotham. Označil jej i za muže zápasu.

afs(zdroj: skysports.com)

Dohonit Manchester City bude více než obtížné, takřka nemožné, ale Paul Pogba to ještě nevzdává.

„Samozřejmě vidíme, že Manchester City je před námi a víme, jak velký náskok má. Jsou první. Chtěli jsme naši ztrátu stáhnout a to se nám povedlo. Je dobré, že ztratili. Ale my musíme přemýšlet o sobě a soustředit se jen na sebe. Musíme myslet jen na vítězství, pokud je ještě chceme dohonit,“ uvedl Pogba.

Dokonce i se zdravým Paulem Pogbou to bude velmi těžké. Ale záložník Manchesteru United je jen tři zápasy od toho, aby dotáhl svou sérii na číslo 38, což by byl ekvivalent celé jedné kompletní sezóny Premier League. Není divu, že jej José Mourinho tak moc potřebuje mít ve svém týmu.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, youtube.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články