Zpět na » Premier League » Manchester City vyhrál 18 zápasů v řadě. Kdo jej teď může zastavit?

Manchester City vyhrál 18 zápasů v řadě. Kdo jej teď může zastavit?

Manchester City vyhrál 18 zápasů v řadě. Kdo jej teď může zastavit? © skysports.com, fotbalportal.cz - Pep Guardiola

2

Líbilo se

28.12. - NEPŘEHLÉDNĚTE Newcastle? Odškrtnuto. Manchester City včera vyhrál na půdě Magpies 0:1 a připsal si 19. vítězství z 20 kol. Body ztratil jen ve druhém kole za domácí remízu 1:1 s Evertonem. Od té doby drží sérii 18 výher v řadě. Pep Guardiola už překonal anglický rekord a blíží se tomu evropskému. Na druhý Manchester United mají Citizens patnáctibodový náskok a jednou rukou již drží pohár pro mistra. Kdy jejich šňůra skončí?

Vítězstvím 1:2 na Old Trafford na začátku prosince zlomil Manchester City rekord Chelsea v počtu třinácti výher v řadě v rámci Premier League, který vytvořila v minulé sezóně pod Antoniem Contem. Následující výhrou 0:4 ve Swansea byl překonán rekord Arsenalu, který byl v roce 2002 roztažen do dvou sezón.

Poté přišly na řadu i rekordy v rámci nejlepších evropských lig. Ve Španělsku dominuje Barcelona a Real Madrid. Právě tyto týmy udržely sérii 16 výher v řadě. Real Madrid v minulém roce pod vedením Zinedina Zidana a Barcelona v letech 2010 až 2011 právě pod Pepem Guardiolou.

Manchester City natáhl sérii na 17, když porazil Bournemouth. Pak byla překonána nejdelší šňůra v italské Serii A. Roberto Mancini s Interem Milán vyhrál sedmnáctkrát v řadě. Nyní už se zraky Citizens upírají k nejdelší sérii v rámci všech TOP5 lig. Mají osmnáct vítězství v řadě a před nimi už je jen Bayern Mnichov. Ten v sezóně 2013/2014, za doby panování Pepa Guardioly, navlékl 19 vítězných korálků v řadě.

Kdo je na řadě?

Týmem, který teď stojí Manchesteru City v cestě, aby počin Bayernu vyrovnal, je Crystal Palace. Lídr Premier League se v Selhurst Parku proti mužstvu Roye Hodgsona představí na Silvestra. Pod Hodgsonem Eagles doma ještě neprohráli. Momentálně drží šňůru osmi kol bez porážky. Od poloviny září na vlastním stadionu Crystal Palace nepoznal přemožitele.

ssgdsd(zdroj: skysports.com)

Pokud Citizens projdou touto zkouškou, budou mít jen jeden den odpočinku na to, aby se připravili na zápas s Watfordem. To už se bude psát 2. leden a může dojít na překonání rekordu Bayernu Mnichov. Utkání se odehraje na Etihad Stadium. Do utkání půjde Manchester City jako velký favorit. Hornets prohráli všechny tři předchozí venkovní zápasy.

Jestliže by City prošlo oběma těmito testy, pak jejich série bude trvat minimálně do poloviny ledna. Pak přijdou ale velmi složité zápasy. A výhra s pořadím 21 by byla skutečně těžká. Manchester City totiž 14. ledna čeká výlet na Anfield.

Dokáží to?

Shay Given k tomu řekl: „Je to velmi snadné. Vypadá to, že jsou daleko před ostatními týmy. Převyšují všechny konkurenty, ale nemyslím si, že by Pep Guardiola a hráči Manchesteru City příliš přemýšleli o těchto věcech. Zajímají se jen o tituly a trofeje - titul v Premier League, triumf v Lize mistrů a trofej v FA Cupu.“

„Chtějí co nejvíce trofejí. Když prohrají zápas, ale vyhrají tři trofeje, myslím, že to za to rádi vymění. Nejdůležitější jsou trofeje. Ty chce Pep Guardiola na konci sezóny ukázat, že vyhrál. Zaměřuje se jen na titul v Premier League. A kdo ví, jak daleko dojdou v Lize mistrů.“

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články