Zpět na » Premier League » Experti SkySports vybrali nejlepší sestavy dosavadního průběhu letošní sezóny Premier League

Premier League - Experti SkySports vybrali nejlepší sestavy dosavadního průběhu letošní sezóny Premier League

Experti SkySports vybrali nejlepší sestavy dosavadního průběhu letošní sezóny Premier League © football.london.com, zimbio.com, fotbalportal.cz - Nejlepší sestavy Premier League

1

Líbilo se

20.12. - NEPŘEHLÉDNĚTE Letošní ročník Premier League se přiblížil své polovině. Viděli jsme již spoustu úchvatných týmových i individuálních výkonů. Matt Le Tissier, Phil Thompson, Paul Merson a Charlie Nicholas, tedy experti SkySports, vybrali nejlepší jedenáctku dosavadních 18 odehraných kol. Souhlasíte s některým z výběrů? Kdo vám v sestavě chybí?

James Tarkowski a Ben Mee, tedy dva obránci Burnley, se dostali do výběru hned dvou expertů SkySports. Dokazuje to jen to, jak moc se Clarets v první polovině sezóny dařilo. Tým Seana Dyche je největším překvapením. Do všech čtyř sestav byla vybrána celá řada hráčů Manchesteru City, což není nijak neočekávané. Samozřejmostí byla volba Kevina De Bruyneho, Mohameda Salaha a Davida Silvy.

Kdo další se do sestav dostal?

Matt Le Tissier

sghrMatt Le Tissier (zdroj: skysports.com)

Sestava: De Gea - Walker, Otamendi, Tarkowski, Alonso - De Bruyne, Silva - Salah, Sane, Sterling - Agüero

Když je jeden tým tak daleko před ostatními, je těžké někoho z tohoto týmu vynechat, ale David de Gea v tomto výběru musí být, protože je to nejlepší brankář v Premier League. Ačkoliv Ederson je impozantní.

Vybral jsem i Otamendiho, protože nejen dobře brání, ale je to celkem gólový obránce. Tarkowski si tam také zaslouží být. Burnley musí mít nějakého svého zástupce. Kyle Walker zkrátka předčí Antonia Valenciu. Nejtěžší byl výběr levého obránce. Ryan Bertrand má v posledních týdnech výtečnou formu, ale Marcos Alonso je u spousty vstřelených gólů.

Váhal jsem nad Fernadinhem ve dvojici s Kevinem De Bruynem. Ale to bych pak musel vynechat Davida Silvu, což by bylo směšné.

Leroy Sané, Mohamed Salah a Raheem Sterling jsou mí tři ofenzivní záložníci, což znamená, že nezbyl prostor pro Edena Hazarda a Wilfrieda Zahu.

Nakonec jsem na hrotu útoku upřednostnil Sergia Agüera před Harrym Kanem, a to kvůli tomu, že Agüero dal 10 gólů v pouhých 12 startech.

Phil Thompson

dgdPhil Thompson (zdroj: skysports.com)

Sestava: De Gea - Walker, Stones, Alderweireld, Bertrand - De Bruyne, Silva - Salah, Coutinho, Sterling - Kane

Najít levého obránce, který by byl skutečně vynikající, je velmi obtížné. Tím pádem jsem upřednostnil Ryana Bertranda před Dannym Rosem. Vybral jsem i Philippeho Coutinha. I přes veškeré spekulace ohledně jeho odchodu hraje ve výborné formě. Nemůžeme zapomenout na jeho žádost o uvolnění k přestupu, ale myslím si, že v této sezóně nikam neodejde.

Mohamed Salah je zatím absolutně neuvěřitelný, ale Kevin De Bruyne je pravděpodobně nejlepším hráčem dosavadního průběhu letošní Premier League.

Paul Merson

dgsPaul Merson (zdroj: skysports.com)

Sestava: De Gea - Walker, Tarkowski, Mee, Alonso - De Bruyne, Fernandinho - Sane, Silva, Sterling - Kane

Podle mě David de Gea zkrátka ční nad všemi ostatními gólmany v Premier League. Vybral jsem pak na posty krajních obránců Alonsa, který je stále velmi dobrý, a Walkera, jenž prokazuje, že jeho cenovka byla vysoká oprávněně.

Jako defenzivní pár ve středu obrany se mi nejvíce zamlouvají Tarkowski a Mee. Přijde mi až neuvěřitelné, kolik čistých kont pomohli udržet. Ty bych vyzdvihl. Otamendi by tam pravděpodobně měl být také, ale toto duo si to zkrátka zaslouží.

Fernandinho je mým defenzivním záložníkem, který drží střed pole. Manchester City jej hodně postrádal, když byl mimo hru. O zbytek práce ve středu pole se postarají Kevin De Bruyne a David Silva. Co o těchto dvou říct, co ještě nebylo řečeno?

Když se zaměřím na křídelní prostory, tak jsem zvolil Sterlinga a Saného. Když se podíváte na Sterlinga, je k neuvěření, co s ním Pep Guardiola provedl. Zvláště, když to porovnáte s Theem Walcottem v Arsenalu. Oba se vyvíjeli z podobného mladého talentu.

Mým středním útočníkem je Harry Kane. Je spolehlivý. Dává skvělé góly ve velkých zápasech. Mohlo se mu to povést i proti City, kdyby při jeho střele z dálky nevytáhl Ederson zákrok světové kvality.

Charlie Nicholas

sgdsCharlie Nicholas (zdroj: skysports.com)

Sestava: Ederson - Walker, Alderweireld, Mee, Bertrand - Fernandinho, Silva, De Bruyne - Sane, Salah, Sterling

Já jsem vybral Edersona. David de Gea je nejlepším brankářem na světě, ale důvod, proč jsem zvolil Edersona, je to, jak rychle se dokázal přizpůsobit Premier League. Adaptoval se naprosto bez obav. Jeho distribuce přihrávek je fenomenální. On je ta část skládačky, kterou Citizens potřebovali. Zaslouží si uznání.

Bylo velmi obtížné vybrat stopery, protože je tady nedostatek skutečné kvality. Zvolil jsem Alderweirelda. Jde vidět, jak moc Tottenhamu schází. Vedle něj pak Ben Mee. Tarkowski je také neuvěřitelný, ale působí trochu neohrabaně. Zatímco Mee je bez chyby. A množství čistých kont? Obdivuhodné.

Walker byl sice předražený, ale do systému Pepa Guardioly zapadl dokonale. Je silný, hraje ve výtečném tempu. Post levého obránce byl ještě těžší. Nakonec jsem vybral Bertranda. Zaslouží si to. Je to nejlepší hráč Southamptonu.

Fernandinho tam musí být. Je to hráč, který umožňuje ostatním, aby se pustili do práce. Hlídá to za Kevinem De Bruynem a Davidem Silvou. Tento trojúhelník je skutečným srdcem Manchesteru City.

Vynechal jsem Harryho Kanea. Místo něj jsem dopředu vybral trojici Sané, Salah, Sterling, kteří mohou hrát kdekoliv. Dva hráči z Manchesteru City budou hrozit ze stran a Salah jejich práci dokončí.

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Více informací o Tottenham Hotspur naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Eidur - 21.12. Odpovědět

Že tam není Hazard, mě teda vůbec nepřekvapuje, aktuálně tu jsou hráči, kteří mají lepší formu. Ale jak někdo může vynechat ze sestavy Salaha??? Smajlík 11

Eidur
Cornero - 20.12. Odpovědět

No na to ze sme po letech druhy v lize s druhoym nejlepsim utokem a nejmensim poctem obdrzenejch branek bych cekal ze se tam vyskytne sem tam jeste nekdo krom dlouhodobe nejlepsiho golmana PL. Asi je to u United velky stesti nebo velice kolektivni vykon. To mi pripomina opacnou situaci z dob kdy Real nevyhral jedinou trofej ale v sestave sezony mel trenera a pet hracu

Cornero

Hazard nesmi chybet ve vyberu, i kdyby mel jen jednu nohu, experti jsou zmanipulovany kriplove

barbossaCFC
Aras - 20.12. Odpovědět

Ooohhhh Kevin De Bruyneee !!! Ooooohhh Kevin De Bruyne !!! Smajlík 18 Smajlík 18

Aras
haNNs - 20.12. Odpovědět

To muselo trvat dlouho tohle vymyslet Smajlík 3

haNNs

Poděkuj Josému Smajlík 7

Bazingaaa
Aras - 20.12. Odpovědět

Stačí znát White Stripes a jde to rychle Smajlík 2 Smajlík 2

Aras
Nejnovější články