Zpět na » Premier League » Arséne Wenger po prohře s Red Devils: Jsem naštvaný a zklamaný

Arséne Wenger po prohře s Red Devils: Jsem naštvaný a zklamaný

Arséne Wenger po prohře s Red Devils: Jsem naštvaný a zklamaný © skysports.com, fotbalportal.cz - Arséne Wenger

2

03.12. - Arsenal měl ve včerejším duelu proti Manchesteru United značnou převahu. Měl daleko vyšší procento držení míče, měl více ze hry, zaznamenal daleko více střel i gólových šancí. Jenomže na to se ve fotbale nehraje. Moc dobře to ví i Arséne Wenger. Francouzský kouč Gunners byl po zápase hodně zklamaný a naštvaný. Po prohře 1:3 se není čemu divit.

Individuální defenzivní chyby Laurenta Koscielnyho a Shkodrana Mustafiho vedly ke dvěma inkasovaným gólům Arsenalu. Manchester United se tak velmi rychle, už v 11. minutě, dostal do pohodlného dvoubrankového náskoku.

Gunners se sice odmítli vzdát a na hřišti dělali skutečně všechno pro to, aby utkání ještě zvrátili. Alexandre Lacazette snížil na začátku druhého poločasu na 1:2. Jenomže poté se podruhé v zápase prosadil Lingard a Kanonýrům zbyly jen oči pro pláč.

Arséne Wenger chválil skvělý výkon svého týmu, ale zároveň je velmi naštvaný a zklamaný.

„Vzadu jsme nezačali vůbec dobře. Dostali jsme se do obtížné situace. Ale i přesto jsme měli šanci se vrátit do zápasu.“

„Když zaznamenáte 33 střel v zápase, jaký je tento, znamená to, že naše dominance byla špičková. Náš týmový duch byl úžasný, kvalita našeho výkonu byla úžasná.“

„Ale já jsem naštvaný a zklamaný, protože na konci nemáme nic, co bychom mohli ukázat. V takovýchto zápasech musíte být efektivní.“