Zpět na » Premier League » Alexandre Lacazette potřebuje proti Tottenhamu dostat šanci, aby mohl zazářit

Alexandre Lacazette potřebuje proti Tottenhamu dostat šanci, aby mohl zazářit

Alexandre Lacazette potřebuje proti Tottenhamu dostat šanci, aby mohl zazářit © skysports.com, fotbalportal.cz - Lacazette by měl hrát v základu

0

Líbilo se

17.11. - NEPŘEHLÉDNĚTE Čeká je další velký duel, navíc severolondýnské derby proti úhlavnímu nepříteli Tottenhamu. Gunners potřebují zvítězit. Pokud se jim to nepovede, nálada opět klesne pod bod mrazu. Nejvíce se spekuluje o tom, zda Arséne Wenger nasadí do základní sestavy Alexandra Lacazetta. Nejdražší posila v historii klubu nehrála od začátku v minulém utkání proti City, ani před nedávnem proti Liverpoolu.

„Ne, to vůbec ne,“ odpověděl Arséne Wenger na otázku, zda byl v nedávných velkých duelech tak neochotný, aby nasadil do základní sestavy Alexandra Lacazetta.

„Vždy mám velký výběr. V ofenzivě dělám velká rozhodnutí. Ale Alexandre odehrál spoustu zápasů. Nehrál venku proti Manchesteru City. Ale myslím si, že to byl jediný zápas, ve kterém nenastoupil v základní sestavě. Absolutně mu věřím a důvěřuji,“ uvedl Wenger.

Vysvětloval francouzský manažer vynechání svého krajana v základní sestavě v minulém kole proti Manchesteru City. Ovšem, že by se jednalo pouze o „anomálii“, není přesné. Letní posila, která přišla z Lyonu za 52 miliónů liber, byla mezi náhradníky i při duelu s Liverpoolem, kdy Arsenal prohrál 4:0.

Lacazette se nakonec dostal na hřiště i na Anfieldu, ale to už Gunners prohrávali 3:0 a francouzský útočník s tímto stavem mohl už těžko něco udělat.

Tehdy toto rozhodnutí Arséne Wenger vysvětloval tím, že je Lacazette ve fázi adaptace. Přitom Lacazette skóroval v Premier League už ve svém premiérovém startu hned po dvou minutách. Dokonce vyjádřil velkou touhu po tom, aby si na Anfieldu zahrál. „Už se nemůžu dočkat,“ uvedl Lacazette krátce před soubojem s Reds.

Proti Manchesteru City přišel na hřiště až v průběhu zápasu. Po necelých deseti minutách snížil na 2:1. Víc už nezvládl. To by mu ovšem mělo zaručit základní sestavu v duelu proti Tottenhamu. Trefil se i za francouzskou reprezentaci, což naznačuje, že formu určitě má.

Ovšem fanoušky Arsenalu objímá hrůza, když vidí, že Alexandre Lacazette není pro Arséna Wengera nejlepší volbou ve velkých zápasech. Tottenham je v posledních třech ligových vzájemných duelech neporažen. Spurs budou se svou intenzivní hrou pro Kanonýry velkou překážkou. Bude to těžká zkouška.

Během srpna hovořil s Alexandrem Lacazettem Thierry Henry o tom jak se změnila jeho hra. „Mnoho lidí nedokázalo překousnout „starého“ Lacazetta a vnímání o tom, že jsem líným útočníkem, který pro tým opravdu příliš nebojuje. Přinejmenším jsem si myslel, že pracuji tvrdě, ale ve skutečnosti jsem nevěděl, jak mám svým spoluhráčům pomoct,“ uvedl Lacazette v rozhovoru s legendou.

„Jako klasická devítka musím být v místech, odkud se střílejí góly, ale to není to jediné, co na hřišti dělám. Také se podílím na budování útoku a pomáhám svým spoluhráčům,“ dodal Lacazette.

„Jeho hra jako celek je v pořádku. Líbí se mi. Je velmi přirozený, má dobrý pohyb i výběr místa. Vždy dělá to, co hra vyžaduje,“ řekl na jeho adresu Thierry Henry.

Zdá se, že Arséne Wenger přesně rozumí tomu, co může Alexandre Lacazette do jeho týmu přinést. „Vynaložil velké úsilí k tomu, aby vysvětlil, proč mě do mužstva chtěl a co ode mě požaduje. Ukázal mi přesně to, co jsem hledal. Podařilo se mu mě přesvědčit, že tady budu moct učinit další krok.“

Sotva by tak mohl udělat další krok než proti velkému soupeři z Tottenhamu. Zatím nastřílel Alexandre Lacazette v Premier League šest gólů, což je povzbudivé. Teď potřebuje opravdu skvělý výkon v těžkém zápase proti silnému protivníkovi. A aby to udělal, potřebuje důvěru trenéra, který mu dá příležitost.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fourfourtwo.com, whoscored.com, youtube.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Noviny
Nejnovější články