Zpět na » Premier League » Přestaň skučet a začni vyhrávat!

Přestaň skučet a začni vyhrávat!

Přestaň skučet a začni vyhrávat! © bbc.co.uk - Rafael Benitez dostal ultimátum.

0

Líbilo se

24.11. - Tak přesně tahle věta měla vypadnout z úst amerických vlastníků Liverpoolu Toma Hickse a George Gilletta při rozhovoru s hlavním trenérem Benitezem. Ten si prý má namísto vyhledávání nových posil spíše hledět současného kádru a dosahovat nejlepších možných výsledků.

Podle některých informací anglických médií měl být „Rafa“ včera upozorněn rozzlobeným Tomem Hicksem, aby přestal s řečmi okolo posilování a soustředil se na práci s hráči, které má nyní k dispozici. Je jasné, že majitelé zaprvé chtějí vidět výsledky, než poskytnou Benitezovi další peníze. V létě už jich rozházeli spoustu. Španělský kouč balancuje na příliš tenkém ledě. Varování tak může být bráno jako veřejné ultimátum.

„Nadešel správný čas nato, aby Rafa ukončil diskuse na téma noví hráči a soustředil se nato, co má nyní k dispozici. Po prohraném finále Ligy mistrů v Aténách měl vůči nám jisté požadavky, které jsme mu v létě splnili. Přivedli jsme některé dobré fotbalisty a utratili jsme nejvíce peněz v historii klubu. V Premier League a Champions League nás čekají klíčové zápasy a chceme vidět, že můžeme vyhrávat i s tímto týmem.“

„To byla zpráva, kterou jsme mu dali a věřili, že se během reprezentační pauzy vzpamatuje. Řekli jsme mu, ať se zkoncentruje na nadcházející utkání. Na nic jiného. Odhadl jsem, že mu to není moc po chuti, ovšem potřebujeme se zaměřit nato, co se děje na hřišti. George Gillett, já (Tom Hicks - pozn. red.) a Rafa si sedneme v polovině prosince a budeme diskutovat i o jiných tématech. Každopádně opakuji - je nejvyšší čas, aby Rafa přestal s řečmi o posilách,“ zmínil se v telefonátu z Dallasu Hicks.

Na čtvrteční tiskové konferenci Benitez působil rozmrzelým dojmem a do zpěvu mu rozhodně nebylo. „Vždycky jsem se zaměřoval především na trénování mého týmu,“ opakoval Španěl. Padaly však i jiné otázky. Například jestli by se 47letý kouč ujal anglické reprezentace po vyhození Stevea McClarena: „Možná bych se mohl stát jeho náhradou, kdybych zlepšil svoji angličtinu. Vážně, nikdy nevíte, jak se věci vyvrbí.“

Kam dál?

Petr Dušek / fotbalportal.cz / dailymail.co.uk / bbc.co.uk

Související odkazy
Nejnovější články