Zpět na » Premier League » Antonio Conte: Sudí udělali špatné klíčové rozhodnutí. Sánchez hrál jasně rukou

Premier League - Antonio Conte: Sudí udělali špatné klíčové rozhodnutí. Sánchez hrál jasně rukou

Antonio Conte: Sudí udělali špatné klíčové rozhodnutí. Sánchez hrál jasně rukou © skysports.com, fotbalportal.cz - Zklamaný Antonio Conte

4

28.05. - VIDEO Ve své premiérové sezóně v Anglii dotáhl Antonio Conte k mistrovskému titulu, ale double nedokonal. Ve finále FA Cupu jeho Chelsea podlehla Arsenalu 2:1. Po utkání italský kouč spílal rozhodčím. Podle něj neměl platit úvodní gól Alexise Sáncheze, který hrál dle Conteho názoru rukou. Tuto situaci považuje za klíčový okamžik finálového střetnutí.

Dvanáct minut před koncem rozhodl o výhře Arsenalu Aaron Ramsey, jehož gól na 2:1 znamenal třináctý FA Cup pro Arsenal. Do vedení šli Gunners už ve čtvrté minutě, kdy se trefil Alexis Sánchez. Ovšem nebyla to jednoznačná situace.

Nejprve totiž gól nebyl uznán. Až po diskuzi rozhodčích jej hlavní sudí Anthony Taylor následně uznal. Antonio Conte se domnívá, že šlo o klíčovou situaci celého utkání. Dle jeho názoru hrál chilský reprezentant zřetelně rukou.

„Byla to jasná ruka, naprosto očividné hraní rukou.“

„Nechápu, jak je možné, že rozhodčí tuto situaci neviděl. Může se to stát. Hráči dělají chyby a mohou je dělat i rozhodčí.“

„Ke konci sezóny jsme mohli vidět hodně chyb rozhodčích, které šly proti nám. Zápasy proti Manchesteru United, Bournemouthu...měli jsme smůlu.“

Pak se italský lodivod Blues dostal k hodnocení zápasu a mluvil o vyloučení Mosese ze 68. minuty.

„Domnívám se, že jsme do utkání nevstoupili dobře. Arsenal začal zápas lépe než my. Upřímně řečeno si ale myslím, že první gól, který padl po čtyřech minutách, nebyl odvolán, ale byla tam jasná ruka.“

„Start nebyl dobrý, ale pak jsme začali hrát. Ve druhém poločase jsme hráli velmi dobře, vytvořili jsme si šance na vyrovnání. Druhá žlutá karta pro Mosese byla jedním z dalších klíčových okamžiků. Ale hráli jsme v deseti, i tak jsme byli schopni vyrovnat. Ovšem potom jsme podruhé inkasovali, a to byl rozhodující moment pro naši prohru.“

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.