Zpět na » Premier League » Zlatan Ibrahimovič vs. Diego Costa, Roberto Firmino, Sergio Agüero, Alexis Sánchez a Harry Kane

Premier League - Zlatan Ibrahimovič vs. Diego Costa, Roberto Firmino, Sergio Agüero, Alexis Sánchez a Harry Kane

Zlatan Ibrahimovič vs. Diego Costa, Roberto Firmino, Sergio Agüero, Alexis Sánchez a Harry Kane © skysports.com, fotbalportal.cz - Jak je na tom Ibrahimovič ve srovnání s ostatními TOP útočníky PL?

25.11. - NEPŘEHLÉDNĚTE Na začátku tohoto týdne zveřejnil Manchester United zprávu o tom, že se Zlatanem Ibrahimovičem prodlouží smlouvu o další rok. Pětatřicetiletý švédský útočník by tak měl působit na Old Trafford i v příští sezóně. Jak je na tom ale „Ibra“ ve srovnání s ostatními top útočníky Premier League? Pojďme se na to podívat podrobněji.

Zlatan Ibrahimovič byl porovnáván s ostatními skvělými útočníky z dalších týmů Premier League. Vybráni byli: Diego Costa z Chelsea, Roberto Firmino z Liverpoolu, Sergio Agüero z Manchesteru City, Alexis Sánchez z Arsenalu a Harry Kane z Tottenhamu. Tedy ze všech pěti celků, které jsou v současné době v tabulce nad Manchesterem United.

lmdf(zdroj: skysports.com)

Góly

Ibrahimovič zatím v této sezóně nastřílel 6 ligových gólů. To u něj činí 0,55 gólu v průměru na 90 minut. Tím se dostal před Alexise Sáncheze (0,54) a Roberta Firmina (0,46). I když je pravda, že oba tito hráči nejsou ortodoxními hrotovými útočníky.

Nicméně zbývající trojice je na tom lépe. Sergio Agüero (0,87), Diego Costa (0,85) a Harry Kane (0,77).

Přesnost střelby

Zlatan Ibrahimovič vyčnívá z elitní skupiny útočníků tím, že vyšle v průměru na zápas nejvíce střel mimo tři tyče (1,91 střely na zápas). To také znamená, že má nejnižší přesnost střelby ze všech porovnávaných útočníků (jen 51,16 %). Diego Costa (68,97 %) a Roberto Firmino (66,67 %) jsou daleko před ním.

Ovšem na druhou stranu švédský útočník vyšle na branku v průměru na 90 minut 5,36 střely, což je nejvyšší číslo ze všech útočníků. Díky své výšce má také nejvíce střeleckých pokusů hlavou.

Zahozené šance

Problém Ibrahimoviče je také to, že neproměňuje ani vyložené šance. V průměru na 90 minut nepromění 0,73 vyložených šancí. To Diego Costa má třikrát nižší číslo (0,26 %). Jeho velká neproměněná šance proti Leicesteru nemusela Red Devils mrzet, vyhráli 4:1. Ale hned dvě vyložené příležitosti spálil v derby proti Citizens, dvě během remízy 0:0 s Burnley a po jedné v duelu s Liverpoolem (0:0), se Stoke (1:1) a s Watfordem (prohra 3:1). )

Kdyby šance proměnil, mohlo být všechno jinak a United by třeba mohli mít stejně bodů jako vedoucí Chelsea.

Výdrž

Ibrahimovič je osmým nejstarším hráčem Premier League (vyjma brankářů). Starší jsou jen Gareth McAuley, John Terry, Peter Crouch, Gareth Barry, John O´Shea, Damien Delaney a Zlatanův spoluhráč Michael Carrick.

Při srovnání s ostatními pěti útočníky je Ibrahimovič suverénně nejstarší. Harry Kane má 23 let, Firmino 25, Sánchez 27, Costa i Agüero 28.

Přestože je ovšem hroťák Manchesteru United o 12 let starší než Harry Kane, v průměru na 90 minut absolvuje 52 sprintů, zatímco Kane 44. Jenomže ostatní? Firmino (80 sprintů), Costa (66 sprintů), Sanchez (58 sprintů) a Agüero (56 sprintů).

Ibrahimovič je nejslabší v statistice celkového počtu naběhaných kilometrů během 90 minut (9,09 km) a také nejvyšší vyvinuté rychlosti (32,95 km/hod). Zatím je za námi teprve třetina soutěže a Ibrahimovič může v následujících týdnech ukázat svá kouzla, ale pod José Mourinhem bude muset znovu objevit svou velkou formu z minulé sezóny.

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Více informací o Manchester United naleznete zde.