Zpět na » Premier League » Duff se chystá na návrat

Duff se chystá na návrat

Duff se chystá na návrat © -

0

Líbilo se

21.11. - Křídelník Newcastlu United Damien Duff se takřka po sedmi měsících absence zaviněné komplikovaným zraněním kotníku vrátil do plného tréninkového zatížení a už vyhlíží návrat na pažity Premiership.

14. dubna 2007. Tak tohle datum se do historie klubu z Tyneside určitě zapíše černým písmem. Přesně v tento den při zápase Portsmouth - Newcastle totiž Magpies ztratili jednu ze svých největších opor Damiena Duffa a ještě k tomu prohráli 2:1. Irský reprezentant si během utkání zle pochroumal kotník a lékaři byli dokonce chvíli na vážkách, zda nebude pro bývalého hráče Chelsea výhodnější pověsit fotbalovou kariéru na hřebík. Duff se však podrobil dvěma operacím, které dopadly o dost lépe, než všichni očekávali a vida… Dnes už osmadvacetiletý záložník opět naplno trénuje a co víc - s fotbalem ani zdaleka končit nemusí.

„Je skvělé vidět Damiena znovu trénovat. Zapadl do kolektivu a blíží se doba, kdy bude podstupovat každodenní tréninkové dávky. Zaprvé musí dostat svou fyzickou kondici na úroveň ostatních a až se tak stane, může odehrát zápasy za rezervní tým. Doufám, že ho budeme mít brzy zpět. Chceme ho mít, co nejrychleji zpět v „A“ mužstvu, protože Damien je hráč, který oplývá neoddiskutovatelnou kvalitou, jenž by mohla hrát důležitou roli v dalším průběhu sezóny,“ zamyslel se kouč Strak Sam Allardyce.

Damien Duff působí na St. James Parku již něco málo přes rok. V červenci loňského roku sem přestoupil z Chelsea za 5 miliónů liber. V západním Londýně si předtím odkroužil tři sezóny, když na Stamford Bridge přišel z Blackburnu coby velká hvězda. Blues Duff v roce 2003 stál 17 miliónů liber. V dresu Newcastlu doposud odkopal 20 zápasů a připsal si jeden střelecký úspěch.

Kam dál?

Petr Dušek / fotbalportal.cz / bbc.co.uk

Související odkazy
Nejnovější články