Zpět na » Premier League » Jol odmítl Birmingham

Jol odmítl Birmingham

Jol odmítl Birmingham © SkySports.com - Martin Jol.

0

Líbilo se

20.11. - Birmingham City se po odchodu Stevea Bruce do Wiganu musí poohlížet po novém trenérovi, který by se ujal volné funkce. Jmen kandidátů padalo několik. Jednou z variant bylo i povolání bývalého kouče Tottenhamu Martina Jola, ten ale přestup k Blues zamítl.

Jol se k fotbalu určitě vrátí, ovšem od jeho vyhazovu na White Hart Lane uběhl sotva měsíc a sám řekl, že je na návrat ještě příliš brzy. „Během víkendu jsme s Martinem hovořili. Poděkoval nám za zájem, jenže momentálně je pro něj comeback na fotbalové pole velice brzký,“ prohlásil předseda birminghamského klubu David Sullivan.

Steve Bruce se s Blues rozloučil v pondělí, kdy se stal oficiálně novým hlavním trenérem Latics. Wigan už do Birminghamu zaslal kompenzaci ve výši 3 miliónů liber a proto lze celou záležitost považovat za vyřízenou. City tak nadále zůstávají bez nového kouče. Vedení mělo Jola, jenž z Londýna odešel teprve v říjnu potom, co by nahrazen Ramosem, vytipovaného jako volbu číslo jedna, protože splňoval všechna kritéria.

„Martin je přesně ten typ, jaký bychom si na trenérské židli přáli vidět. Má velké zkušenosti a dokáže si získat fanoušky. Obavy z něčeho nového panují vždycky, ale tohle by mohlo pro Birmingham znamenat něco jako závan čerstvého větru. Poohlížíme se po kandidátech, kteří jsou na určité úrovni. Je těžké najít někoho, kdo by byl v šatně respektován ostatními členy týmu.“

„Ptám se. Bylo by dobré jít naslepo a na takové úrovni dát šanci neznámému kouči, když především mladí hráči potřebují k vedení pevnou ruku a potřebují vidět někoho, kdo poslouží coby zdroj jejich inspirace? Nebo angažovat někoho s většími zkušenostmi v tomto řemesle, koho uznává celý fotbalový svět,“ položil dvojici řečnických otázek Sullivan. Názor si však musí udělat každý sám.

Kam dál?

Petr Dušek / fotbalportal.cz / bbc.co.uk

Související odkazy
Nejnovější články