Zpět na » Premier League » Chelsea začala jednat s možnými nástupci Mourinha. Kdo je na seznamu?

Chelsea začala jednat s možnými nástupci Mourinha. Kdo je na seznamu?

Chelsea začala jednat s možnými nástupci Mourinha. Kdo je na seznamu? © maz-online.de - José Mourinho

2

Líbilo se

12.11. - BULVÁRNÍK Chelsea o víkendu opět prohrála. Tentokrát nestačila na Stoke City a ještě více se přiblížila sestupovým příčkám. José Mourinho sledoval kvůli trestu zápas pouze v místním hotelu. Mohl tak v televizi vidět, jak jeho svěřenci ve 12. ligovém kole zaznamenali už sedmou prohru. Přitom za celý minulý rok prohráli v lize pouze třikrát. Prohra se Stoke údajně odstartovala jednání s možnými nástupci portugalského manažera.

Mourinho o víkendu vytvořil rekord, o který určitě nestál. Stal se prvním manažerem za éry Romana Abramoviče, který prohrál tři po sobě jdoucí ligové zápasy. A právě proto je téměř jasné, že ruský majitel začne tuto situaci řešit.

Sunday Express Sport prozradil, jaké existují možnosti na pozici Mourinhova nástupce. Mezi manažery, kteří by mohli dotrénovat sezónu na Stamford Bridge, patří bývalý kouč Liverpoolu Brendan Rodgers. Ten prostředí Chelsea dobře zná, jelikož před lety zde působil jako trenér mládeže. Dále Pak Roberto Di Matteo, kterého Abramovič vyhodil i přes výhru v Lize mistrů v roce 2012 a další bývalý manažer Chelsea Guus Hiddink.

Kromě nich je na seznamu i Carlo Ancelotti. Ital však nechce být v týmu jen do konce sezóny, takže tato možnost je nejméně pravděpodobná.

Je známo, že Chelsea již delší dobu sleduje manažera Atlética Madrid Diega Simeoneho. Ten však v hlavním městě Španělska pravděpodobně zůstane minimálně do léta.

Brankář Asmir Begovič připouští, že Mourinhovu budoucnost už hráči nemají vůbec ve svých rukách. V rozhovoru řekl: "José Mourinho měl v hotelu předzápasový proslov. Všichni stojíme za naším manažerem. Mohli jste to vidět na našem nasazení."

Kromě Mourinha by další problémy mohl mít i Diego Costa. Ten během zápasu se Stoke měl strčit do podavače míčů. Celou situaci aktuálně zvažuje anglická FA.

Kam dál?

Jan Bystřický / express.co.uk

Související odkazy
Nejnovější články