Zpět na » Premier League » Nejkontroverznější momenty Wayna Rooneyho

Nejkontroverznější momenty Wayna Rooneyho

Nejkontroverznější momenty Wayna Rooneyho © dailymail.co.uk - Wayne Rooney oslavil 30. narozeniny

3

Líbilo se

29.10. - NEPŘEHLÉDNĚTE Zdá se to až neskutečné, ale kapitán Manchesteru United Wayne Rooney v sobotu oslavil 30. narozeniny. Můžete jej milovat, můžete jej nenávidět, ale všichni musí uznat, že tento anglický reprezentant má hvězdnou kariéru naplněnou několika dech beroucími okamžiky. Ale určitě si pamatujete i jeho eskapády? Zde jsou jeho 4 nejkontroverznější momenty na fotbalovém hřišti.

Rooney a „mrknutí“

V roce 2006 na mistrovství světa ve čtvrtfinále proti Portugalsku dostal Wayne Rooney červenou kartu. Šlápl totiž Ricardu Carvalhovi do citlivých míst. Cristiano Ronaldo, který byl v té době Rooneyho spoluhráčem v Manchesteru United okamžitě orodoval u hlavního sudího a mnozí věří, že to právě on se zasloužil o Rooneyho vyloučení. Rooney byl v té době poměrně cholerickým typem hráče. Angličtí fanoušci jej ale nehaněli. Opakované záběry totiž odhalili, že Cristiano Ronaldo po Rooneyho vyloučení mrknul směrem k portugalské lavičce, jako by chtěl říct: „úkol splněn“. Zlost anglického národa se tak přesunula od Rooneyho k Ronaldovi. Ale popravdě řečeno, byl to především Rooney, kdo udělal chybu a měl by zpytovat svědomí.

Ukončení arsenalské neporazitelnosti

Udělal to on? Neudělal to on? Pravděpodobně to zařídil on. Wayne Rooney hrál klíčovou roli v přerušení rekordní série Arsenalu 49 zápasů bez porážky. V 72. minutě Rooney šel k zemi po „souboji“ se Solem Campbellem. Opakované záznamy ukazují, že došlo maximálně k minimálnímu kontaktu. Rozhodčí Mike Riley však usoudil, že Campbell Rooneyho fauloval a odpískal pokutový kop pro Manchester United. Penaltu proměnil Ruud van Nistelrooy. Na jednu stranu se dá říci, že Rooney je osvědčený vítěz, který udělá cokoliv, aby jeho tým zvítězil. Ale na druhou stranu by se dalo říct, že to, co udělal Rooney, bylo nemorální a přispěl tím k ukončení jedné z nejúžasnějších sérií v historii Premier League.

Rooneyho řečnění

„Je hezké vidět, když Vás vypískají Vaši vlastní fanoušci.“ Nic Vám toto prohlášení neříká? To by mělo, protože jsou to slova Wayna Rooneyho, která pronesl po bezbrankové remíze proti Alžírsku na mistrovství světa v roce 2010. Anglie si zadělala na problémy, když před tím remizovala i s USA. Frustrace anglických fanoušků sedících v hledišti byla obrovská. Krátce po konečném hvizdu se Wayne Rooney otočil do kamery a pronesl výše zmíněná slova. Nebyl to ten nejlepší nápad. Na Ostrovech se to samozřejmě nesetkalo s pozitivními ohlasy.

Výbuch v Upton Parku

Existuje mnoho způsobů, jak oslavit gól. Alan Shearer obvykle zdvihl jednu ruku do vzduchu. Tim Cahill často používal rohový praporek jako boxovací pytel. Gareth Bale dělá svými rukami tvar srdce, Nani házel salta. Jak byste oslavili hattrick v Premier League na půdě soupeře? Skluzem po kolenou? Možná byste vyskočili vysoko do vzduchu. Zřejmě jsou ale tyto typy oslav až příliš běžné, alespoň si to myslel Wayne Rooney.

Dne 2. dubna roku 2011 Rooney dovršil hattrick na půdě West Hamu. Místo toho, aby zvolil nějaký tradiční způsob oslavy, prostě prohodil do televizní kamery několik sprostých slov. Výsledkem byla suspendace na dvě utkání.

Kam dál?

Michal Čermák / thesportbible.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články