Zpět na » Premier League » Kenyon usiluje o domácí hvězdy

Kenyon usiluje o domácí hvězdy

Kenyon usiluje o domácí hvězdy © skysports.com - Peter Kenyon chystá zapracovat do prvního mužstva Chelsea více anglických talentů.

0

Líbilo se

18.11. - Šéf exekutivy Chelsea Peter Kenyon prohlásil, že jeho klub se v současnosti zaměřuje na zabudování mladých anglických hráčů do prvního týmu Blues. V tomto ohledu spoléhá především na fotbalovou akademii Blues.

V poslední době se objevilo mnoho spekulací o tom, zda zavést v Premier League kvótu pro zahraniční fotbalisty v jednom týmu. V této souvislosti se hovořilo především o hráčském importu ze zámoří, hlavně pak z Jižní Ameriky. Kenyon nicméně tvrdí, že Chelsea se konstantně snaží do svého „Ačka“ zapracovat mladý anglický talent.

„Myslím, že k tomu jsou dva zásadní důvody. Jedním z nich je ten, který říká, že zahraniční fotbalista není s našimi příznivci a fanoušky v takovém spojení jako ten, jenž přes akademii prošel až do prvního mužstva. Je to speciální vazba, jíž si prostě nemůžete koupit. Zadruhé naši hráči momentálně z 25% tvoří anglickou reprezentaci, což je číslo, jakého jsme ještě před několika lety nedosahovali,“ sdělil jeden z hlavních funkcionářů klubu ze Stamford Bridge pro Chelsea TV.

Kenyon však zároveň deklaruje, že úspěch Chelsea je kladen na příčku nejvyšší a i kvůli tomu nebude ignorovat hvězdy ze zahraničí. „Máme práci a chceme se ujistit, že zde budujeme nejlepší tým. Nemůžeme souhlasit s limitem (pro v Anglii odrostlé hráče - pozn. red.). Také hledáme talenty všude možně, pokud se nenachází na anglické půdě a pokládáme tak základní kameny nejlepšího mužstva světa, které má příležitost vybojovat titul v Premier League i jiné evropské primáty.“

„Takže jsem toho názoru, že je to o rovnováze, ale, co se týče Chelsea, mohu se zavázat za stále větší přísun anglických hráčů a fotbalistů, kteří prošli přes naši fotbalovou akademii až do prvního týmu,“ ujistil nejen fanoušky Blues Peter Kenyon.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Petr Dušek / fotbalportal.cz / skysports.com

Související odkazy
Nejnovější články