Zpět na » Premier League » Kouč Villans Tim Sherwood: Benteke je momentálně nejlepším útočníkem v Evropě

Kouč Villans Tim Sherwood: Benteke je momentálně nejlepším útočníkem v Evropě

Kouč Villans Tim Sherwood: Benteke je momentálně nejlepším útočníkem v Evropě © thefa.com - Sherwood a Benteke

4

Líbilo se

09.05. - Manažer Aston Villy Tim Sherwood uvedl odvážná slova. Prohlásil si totiž, že jeho svěřenec útočník Christian Benteke je aktuálně nejlepším útočníkem v Evropě. Dle jeho slov nemá nikdo lepší formu než mladý Belgičan. Podle Sherwooda Benteke v létě neodejde, protože si jej nikdo nemůže dovolit.

Christian Benteke prožil v loňské sezóně velkou smůlu. Na začátku dubna si poranil achillovku a musel si na dlouhou dobu od fotbalu odpočinout. Přišel o mistrovství světa v Brazílii. Na trávník se vrátil na začátku října. Rozjížděl se pomalu, ale na konci sezóny se dostal do obdivuhodné formy. Na kontě má momentálně 12 ligových tref. Stal se nejlepším hráčem Premier League za měsíc duben, ve kterém mimo jiné vstřelil hattrick proti QPR. Christian Benteke táhne Villans za záchranou, ale birminghamský celek nemá vůbec nic jistého. Od sestupových pozic jej dělí jediný bod.

Dnes hostí Aston Villa v důležitém utkání West Ham. Kouč Tim Sherwood před zápasem pěl chválu právě na Bentekeho.

„Nevím, jestli je v tuto chvíli v Evropě lepší útočník, než je on. Benteke je nejlepší.“

„Je v naprosto úžasné formě. Budeme vytvářet šance pro něj a budeme se snažit udržet jej vepředu.“

„Dělá mi velkou radost, je skvělé jej pozorovat.“

Sherwood prohlásil, že Benteke Aston Villu neopustí. Žádný klub podle něj nemá šanci Belgičana získat. Ostatní hráči tak jistou pozici v týmu nemají.

„Benteke v létě nikam neodejde. Nikdo si ho nemůže dovolit.“

„Stále se učím, ale je taky několik již potvrzených dohod, jinde jsou ještě otazníky. Vědí to. Vědí, že pokud chtějí zůstat v klubu, musí dát absolutně všechno do každého tréninku, do každého zápasu.“

„Každý se snaží. Chtějí hrát ve finále FA Cupu a chtějí tady zůstat, protože je to velký klub. Někteří z nich nikdy neodejdou do většího klubu, než je tento.“

„Každý má šanci tady zůstat, ale musí se ukázat. A to platí pro každého.“

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, bbc.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články