Zpět na » Premier League » Šestice kandidátů na nejlepšího hráče Premier League odhalena: Vyhraje Kane? De Gea? Nebo někdo jiný?

Premier League - Šestice kandidátů na nejlepšího hráče Premier League odhalena: Vyhraje Kane? De Gea? Nebo někdo jiný?

Šestice kandidátů na nejlepšího hráče Premier League odhalena: Vyhraje Kane? De Gea? Nebo někdo jiný? © skysports.com - Kdo získá cenu pro nejlepšího hráče letošní sezóny Premier League?

3

Líbilo se

17.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE PFA zveřejnila šestici jmen, ze které vzejde nejlepší hráč letošního ročníku Premier League. Do nejužšího okruhu se dostali dva hráči Chelsea - nově příchozí Diego Costa a loňský nejlepší mladý hráč soutěže - Eden Hazard. Liverpool zastupuje Philippe Coutinho. Příznivci Arsenalu drží pěsti Alexisi Sánchezovi. K favoritům patří brankář Manchesteru United David de Gea a útočná kometa Tottenhamu - Harry Kane.

Nominovaná šestice:

David de Gea (Manchester United)

V této sezóně je tento mladý Španěl nejlepším brankářem celé Premier League. Od úvodních kol podává fantastické výkony, vyvaroval se jakýchkoliv větších chyb a drží svůj tým nad vodou. Louis van Gaal musel dlouhou dobu hledat tu správnou sestavu, ale o místo brankářské jedničky nemusel mít nejmenší pochybnosti. Vyvstávaly otázky, zda se španělský brankář dokáže vyrovnat s anglickou ligou, ale de Gea předvádí, že nemá nejmenší problém zjednat si pořádek v pokutovém území. Pokud by David de Gea v této anketě triumfoval, byl by teprve třetím gólmanem v historii, který by to dokázal. Před ním se v letech 1976, resp. 1978, povedlo Patu Jenningsovi a Peteru Shiltonovi.

Philippe Coutinho (Liveprool)

Loni tuto cenu získal hráč Reds. Luis Suaréz čněl nad všemi ostatními. Klub z Anfield Road letos zastupuje Philippe Coutinho. Brazilský ofenzívní záložník měl ze všech hráčů Liverpoolu nejvyrovnanější výkony. Dokonale se kouči Brendanu Rodgersovi hodí do rozestavení 4 -3 - 3. Je schopen vyprodukovat skvělé přihrávky, umí zakončit, s míčem mu to jde, jako každému Brazilci. Na konto si připsal 4 góly a 4 asistence. Sezónu měl Coutinho vcelku povedenou, ale jeho případné vítězství by bylo velkým šokem.

Eden Hazard (Chelsea)

Mladý Belgičan bude v týmu roku už potřetí za sebou. Tentokrát je to jeho nejlepší sezóna. Pokračuje ve své výborné formě a ukazuje, že je pravděpodobně nejvšestrannějším ofenzívním hráčem na Ostrovech. Hazard vytvořil více šancí než Cesc Fábregas, má vyšší průměr střel na zápas než Sergio Agüero, provedl úspěšně více kliček než kterýkoliv jiný hráč v Premier League, dal 12 gólů ve 12 různých zápasech. To hovoří za vše. Dokáže být nebezpečný v čemkoliv. Loni získal cenu pro nejlepšího mladého hráče. Letos může slavit ještě větší úspěch.

Alexis Sánchez (Arsenal)

Brilantní technik s divokou chilskou bojovností. Takto by se dal shrnout Alexis Sánchez. Jeho dynamika z něj dělá ideálního hráče pro Premier League. Okamžitě se pro Gunners stal tím nejdůležitějším článkem ofenzívy. Je schopný vypomoci i směrem dozadu. Hrál na několika různých pozicích. Podařilo se mu už nastřílet 14 gólů a přihrál na 8 branek. Na to, že je to jeho první sezóna v Anglii, jsou to výtečná čísla. A samozřejmě sezóna ještě neskončila. Může mu trochu uškodit pokles formy v období Vánoc.

Diego Costa (Chelsea)

José Mourinho moc dobře věděl, koho si do týmu vybral. Diego Costa je jako beranidlo, které rozrazí každou soupeřovu pevnou obranu. Nebojí se rozdat ránu, zkrátka jde za svým cílem - vstřelit gól a zařídit svému týmu 3 body. Není sice nějak výrazně rychlý, nepředvádí žádné ekvilibristické kousky, ale v zakončení je nekompromisní a takřka neomylný. Má na kontě 19 branek a je společně s Harrym Kanem a Sergiem Agüerem nejlepším střelcem soutěže. Trápí jej však častá zranění. Uškodí mu také problémy s disciplínou.

Harry Kane (Tottenham)

Žádné překvapení, že mezi nominovanými nechybí ani útočník Tottenhamu. Mladý Kohout však v této sezóně „zakokrhal“, a to pořádně. Ze začátku nebyl tolik vidět, nebyl tolik obletován. Ale když jeho forma neklesla, ba naopak stoupala do výšin, byl okamžitě pasován do největší komety sezóny. Vysloužil si i pozvánku do reprezentace. Nemohlo to snad ani skončit jinak, když Kane ihned po svém příchodu na trávník skóroval. Anglický útočník, stejně jako Agüero a Costa, už nashromáždil 19 gólů. Víte, jaký byl na něj před sezónou vypsán kurz, že se stane nejlepším střelcem? 1000:1! Zda získá cenu pro nejlepšího hráče Premier League není jisté. Každopádně cena pro nejlepšího mladého hráče by mu uniknout neměla.


Šestice, ze které vzejde nejlepší mladý hráč sezóny:
Thibaut Courtois (Chelsea)
Philippe Coutinho (Liverpool)
David de Gea (Manchester United)
Eden Hazard (Chelsea)
Harry Kane (Tottenham)
Raheem Sterling (Liverpool)

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / fourfourtwo.com, skysports.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články