Zpět na » Premier League » Coutinho poslal Liverpool do semifinále FA Cupu

Coutinho poslal Liverpool do semifinále FA Cupu

Coutinho poslal Liverpool do semifinále FA Cupu © zimbio.com - Coutinho poslal Reds do semifinále FA Cupu

1

09.04. - REVIEW Liverpool musel po bezbrankové remíze v prvním utkání, zajíždět k opakovanému zápasu čtvrtfinále FA Cupu do Blackburnu. Úlohu favorita však nakonec zvládl. Duel rozhodl jediný gól, který obstaral v 70. minutě Coutinho, jenž byl zároveň i nejlepším hráčem na hřišti. V semifinále FA Cupu narazí Reds na Aston Villu.

BlackburnBlackburn 0:1 LiverpoolLiverpool FC

Branka: 70. Coutinho
ŽK: Evans - Sterling

Blackburn: Eastwood - Henley, Baptiste (80. Spurr), Kilgallon, Olsson - Evans, Williamson - Conway (65. Gestede), Cairney, Marshall - Rhodes

Liverpool: Mignolet - Johnson, Lovren, Sakho (28. Touré), Moreno - Henderson, Lucas, Allen - Coutinho, Sturridge (85. Lambert), Sterling

V opakovaném čtvrtfinále se utkal Blackburn s Liverpoolem. První utkání na Anfield Road skončilo bez branek, takže Reds museli cestovat do Blackburnu. Scházeli jim vykartovaní Škrtel, Can a Gerrard. Kouč Rodgers pozměnil taktiku a nasadil čtyřčlennou obrannou řadu. V základní sestavě se objevil i Daniel Sturridge, což znamená, že jeho zranění nebylo tak vážné, jak se předpokládalo.

Liverpool byl v první půli aktivnější. Svého soupeře přestřílel 10:2 a měl sedmdesátiprocentní držení míče. Komplikací pro hosty bylo zranění stopera Sakha, který musel ze hřiště už po necelé půlhodině hry. Nahradil jej Touré. K první vážnější střele se v 36. minutě dostal Coutinho, ale jeho pokus brankář Eastwood zneškodnil. Ve zbytku poločasu se nic důležitého neodehrálo. Reds drželi míč, měli převahu, ale gólově ji vyjádřit nedokázali.

Na začátku druhého poločasu se vytáhl belgický brankář Mignolet. Skvělým zákrokem zabránil ve skórování Marshallovi, jehož hlavička byla hodně nebezpečná a dobře mířená.

Rozuzlení přinesla 70. minuta.Coutinho nepříliš dobře zahrál rohový kop, míč se však k němu odrazil zpět, rychle si vyměnil míč s Hendersonem a z úhlu zamířil přesně. Jeho střela se ještě otřela o pravou tyč - 0:1. Hostující sektor fanoušků se tak mohl naplno radovat. Domácí kouč Bowyer sice „hecoval“ své svěřence, aby šli za vyrovnáním, ale ve zbývajícím čase si domácí Rovers nevypracovali jedinou gólovou příležitost. Liverpool už si postupovou výhru 1:0 pohlídal. Paradoxně nejblíže vyrovnání byl v samotném závěru domácí gólman Eastwood, jenž se v 94. minutě vydal do pokutového území. Po dlouhém autu Sperra se dostal k míči, zpracoval si jej a dobře vystřelil, ale jeho rána mířila přesně do prostřed brány, kde čekal připravený Mignolet.

Reds tak dál mohou snít o tom, že vybojují prvenství v FA Cupu. V semifinále narazí na Aston Villu. Druhou dvojici tvoří Arsenal a Reading.