Zpět na » Premier League » Thierry Henry: Chelsea může v letošní sezóně získat treble

Thierry Henry: Chelsea může v letošní sezóně získat treble

Thierry Henry: Chelsea může v letošní sezóně získat treble © skysports.com - Thierry Henry končí a stane se expertem Sky Sports

2

Líbilo se

02.03. - Bývalý útočník Arsenalu Thierry Henry je přesvědčen, že Chelsea má v letošní sezóně potenciál na získání tří velkých trofejí. Ke Capital One Cupu, který vyhrála v neděli, by tak podle bývalého francouzského reprezentanta mohla přidat také výhru v Premier League a Lize mistrů.

Chelsea zvládla finále Capital One Cupu na výbornou a Tottenham porazila poměrně hladce 2:0. A neděle byla pro Blues ještě lepší, neboť v ten den prohrál Manchester City ligový duel s Liverpoolem, díky čemuž nebude náskok svěřenců Josého Mourinha menší než pět bodů.

I díky tomu se může Chelsea soustředit na odvetný duel osmifinále Ligy mistrů, ve kterém na Stamford Bridge přivítá Paris Saint Germain. S pařížským celkem sehrála v první duelu remízu 1:1, díky čemuž si oba kluby drží před odvetou reálné šance na postup.

K očekávané bitvě mezi předními týmy Anglie a Francie Henry řekl: „Myslím, že Chelsea má požadovanou kvalitu, aby získala v letošní sezóně treble. Nicméně k tomu musí porazit PSG, což bude hodně těžkým úkolem. A když se to podaří, tak jí v dalších kolech budou čekat kluby jako Bayern Mnichov, Real Madrid či Barcelona. Ale to už předbíhám.“

Henry se poté vyjádřil i k defenzivní hře, která je pro fotbalisty Blues natolik typická. Podle jeho slov Mourinhovi svěřenci nebrání protože vyloženě musí, ale protože mají tento styl rádi a sedne jim. I to je podle Henryho důvod, proč se Chelsea tak často dostává do pozdních fází různých soutěží a celkově je úspěšným týmem.

K vítězství klubu ze Stamford Bridge se vyjádřil také Jamie Redknapp, který přižnal, že Mourinhovi tuto trofej přál.

„Nikdy jsem ho neviděl štastnějšího. Myslím, že jsem ho ani nikdy neviděl bavit se tolik jako po tomto úspěchu. Je to pro něj první trofej po takřka třech letech, tudíž se pro něho jedná o určitou úlevu,“ řekl Redknapp.

„Chelsea naposledy inkasovala od Tottenhamu pět gólů. Nyní však změnila přístup ke hře a udržela čisté konto. To je přesně to, co dělá dobře.“

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Josef Hladík / skysports.com

Související odkazy
Nejnovější články