Zpět na » Premier League » FA Cup: Giroud poslal dvěma góly domů Middlesbrough, Liverpool otočil zápas s Crystal Palace

Premier League - FA Cup: Giroud poslal dvěma góly domů Middlesbrough, Liverpool otočil zápas s Crystal Palace

FA Cup: Giroud poslal dvěma góly domů Middlesbrough, Liverpool otočil zápas s Crystal Palace © sportinglife.com - Arsenal

0

15.02. - REVIEW Arsenal v 5. kole FA Cupu nepřipustil zaváhání a díky dvěma gólům Oliviera Girouda vyřadil přemožitele Manchesteru City - Middlesbrough. Uspěl i Liverpool, který brankami Daniela Sturridge a Adama Lallany otočil nepříznivě se vyvíjející utkání s Crystal Palace.

Arsenal FCArsenal 2:0 MiddlesbroughM´boro

Branky: 27. a 29. Giroud

Dva slepené góly francouzského střelce Oliviera Girouda stačily Arsenalu k výhře 2:0 na Emirates Stadium nad Middlesbrough a postupu do čtvrtfinále FA Cupu. Giroud skóroval dvakrát během rozmezí pouhých tří minut a poslal Arsenal počtvrté za posledních deset let mezi osm nejlepších celků poháru.

Svůj debut v dresu Arsenalu si odbyl brazilský stoper Gabriel Paulista a v bráně dostal místo Davida Ospiny šanci Wojciech Szczesny, ani na jedné straně se však v základní sestavě neobjevil žádný z českých hráčů. Middlesbrough mělo však během první půle velké problémy s držením míče a Arsenal šel v 27. minutě do vedení, když po centru Kierana Gibbse zakončoval uvnitř pokutového území Giroud.

GiroudOlivier Giroud se výrazně podílel na postupu Arsenalu. (zdroj: zimbio.com)

Middlesbrough se ještě nevzpamatovalo z prvního gólu a Tomas Mejías o pouhé dvě minuty později lovil ze své brány míč po druhé, když si po rohovém kopu Santiho Cazorly naběhl Giroud na bližší tyč a svou levačkou znovu mířil přesně. Arsenal mohl jít do šaten s třígólovým vedením, ale Mejías zastavil střelu Mesuta Ozila, i chytře zahraný volný kop Alexise Sáncheze.

Domácí ve druhé půli trochu polevili ze své aktivity, ale Mejías měl znovu práci, když zasahoval proti hlavičce Sáncheze. Po svém příchodu na hřiště byl hodně vidět i český záložník Tomáš Rosický, který perfektní přihrávkou za obranu poslal do úniku Thea Walcotta, jehož střelu však Mejías vyrazil mimo tyče. Blízko snížení bylo naopak těsně před koncem utkání Middlesbrough, Kikeho hlavička ale zblízka trefila jen tyč Szczesného brány.

MejíasTomas Mejías zasáhl proti střele Alexise Sáncheze. (zdroj: zimbio.com)