Zpět na » Premier League » Ross Barkley bude nejlepším Angličanem historie, tvrdí Martinez

Ross Barkley bude nejlepším Angličanem historie, tvrdí Martinez

Ross Barkley bude nejlepším Angličanem historie, tvrdí Martinez © football365.com - Ross Barkley

0

Líbilo se

17.11. - Anglický mladík Ross Barkley na sebe poutá pozornost snad každého anglického fanouška a díky svým výkonům je mu předpovídána velká budoucnost. Někteří mluvili o tom, že se Barkley pomalu propracuje do základu seniorské reprezentace, ale manažer Roberto Martinez svého chráněnce tipuje ještě výš.

Mladý záložník se v dresu domácího Evertonu i Anglie prezentuje skvělými výsledky a podle mnohých expertů mu Toffees budou brzy malým týmem. Roberto Martinez, který je hráčovým koučem v Evertonu, si ale myslí, že i tuto hranici velmi brzy překoná. Podle Martinezova úsudku se Ross Barkley stane dokonce nejlepším hráčem v historii Albionu.

Dvacetiletý záložník Ross Barkley má na svém kontě i přes svůj nízký věk devět zápasů v dresu seniorské reprezentace Three Lions. Na světovém šampionátu v Brazílii dokonce nastoupil ke všem utkáním anglické reprezentace. Poté, co se jeho jméno ustálilo v seznamu nominovaných hráčů v prvním týmu anglické reprezentace, manažer Roberto Martinez věří, že se Ross Barkley stane nejlepším Angličanem v historii.

„Nepochybuju o tom, že Ross Barkley bude nejlepším Angličanem v celé historii fotbalu. Ross má všechno, co je potřeba k tomu, aby uspěl a stal se legendou. Většinou je to tak, že nějaký hráč má buď rychlost a skvěle se pohybuje, nebo má techniku a umí rozdávat přihrávky. Ross nejenže má obě tyto schopnosti, ale ještě umí obě stejně dobře.“

„Je obounohý, je velmi inteligentní a také miluje fotbal. On pro něj naprosto kompletně žije, dělá všechno, co se mu řekne a je pokorný. Má všechny předpoklady pro to, aby zářil. Když jsme hráli první utkání v Evropské lize, byl zraněn. Ale nikomu to neřekl, protože moc toužil pomoci svému týmu.“

Chelsea a Manchester City jsou hlavními favority na případný zisk mladého hráče. Manažer Roberto Martinez ale jasně řekl, že vedení klubu jej nemá v plánu prodávat. Alespoň ne teď. „Je to největší talent, jakého jsme v Evertonu kdy měli. Pravda je, že se o něj zajímá mnoho světových klubů. Ale také je pravda, že náš klub není ve špatné ekonomické situaci a prodávat nemusí. Nejsme ve ztrátě, nemusíme prodávat a rozhodně se chceme rozhlížet po posilách,“ dodal Martinez.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Ondřej Pražák / goal.com

Nejnovější články