Zpět na » Premier League » Zprávičky z Premier League - týden 46

Zprávičky z Premier League - týden 46

Zprávičky z Premier League - týden 46 © -

0

Líbilo se

14.11. - I nadále přinášíme krátké zprávy o dění v anglické nejvyšší soutěži.

Až 8 týdnů může chybět portugalský obránce londýnské Chelsea a své reprezentaci Ricardo Carvalho kvůli zranění zad, které utrpěl v nedělním zápase proti Evertonu. Rozšíří tak již tak široké řady marodů a zejména se složením obrany bude mít zřejmě Avram Grant dost starostí. Absentují totiž už Petr Čech, John Terry i Paolo Ferreira. Po zranění se sice vrací Ashley Cole, před námi je ale reprezentační přestávka, která zpravidla marodky spíše naplňuje.


Z tábora Chelsea se k nám dostala ještě jedna zpráva - manažer týmu Avram Grant prohlásil, že spekulace médií, že útočník Pobřeží Slonoviny Didier Drogba je v týmu nespokojený, jsou nesmyslné, míněno podle jeho přístupu k tréninku, trenérovi i zápasům. "Didier odevzdává na hřišti vše, maká na 100% a já jsem s ním velmi spokojený", prohlásil izraelský kouč a vzápětí doplnil "někdy se objeví hráči, kteří za mnou přijdou a stěžují si, že nejsou v týmu spokojeni - takoví se zatím objevili jen dva - a je jedno o koho se jedná - to se ale občas stává."


Brankář londýnského Arsenalu, Jens Lehmann, potvrdil, že chce z týmu odejít, aby si udržel místo jedničky v reprezentačním výběru Joachima Löwa. Lehmann, jehož sesadil zatím spolehlivě chytající Manuel Almunia, se zatím nevzdal naděje, že se znovu brzy objeví mezi třemi tyčemi v A-týmu. "Rád bych brzy nastoupil a věřím, že se tak velmi brzo stane", podotknul ještě německý reprezentant. V prosinci jej každopádně čeká další pohovor s koučem reprezentace a pokud se jeho pozice v londýnském týmu nezlepší, bude jeho odchod zřejmě nevyhnutelný a to zřejmě kamkoli i za cenu nižší soutěže - alespoň to Lehmann prohlásil na konci rozhovoru pro anglický Mirror. "Chci hrát na Euru - to byl vždycky můj hlavní cíl. Mohu hrát Bundesligu - to je stále velmi kvalitní soutěž, ale možnost je i chytání za některý z druholigových německých týmů."


Wigan by se mohl velmi brzy dočkat svého nového trenéra. Dave Whelan, prezident klubu, připustil, že jednal s vážným kandidátem na toto místo, jehož jméno je zatím obestřeno tajemstvím. "Jsme s ním v kontaktu a rozhovory jsou v pokročilém stadiu. Doufáme, že brzy budeme moci také oficiálně oznámit jeho jmenování", doplnil ještě Whelan.


Obránce Aston Villy, Gary Cahill, vyjádřil velmi důrazně svou nespokojenost s počtem zápasů odehraných v sezoně za svůj mateřský klub, když vyzval vedení a trenéra O´Neilla, aby jej povolal zpět do týmu a dal mu šanci hrát v základní sestavě nebo aby jej nabídl ostatním týmům na přestup. "Chtěl bych být s klubem Premier League, ale ne proto, abych nastupoval za "béčko"", prozradil reprezentant anglické "21", který je momentálně na hostování v Sheffieldu United. Ten ale doufá, že by mohl anglického mladíka získat na přestup v lednovém přestupovém termínu, což potvrdil i šéf United Bryan Robson.


Boj o dalšího "Alvese" se zřejmě chystá v Premier League - po pokusech Chelsea o získání Daniho Alvese ze Sevilly se tentokrát jedná o přestupu Alfonsa Alvese z Heerenveenu. Zájemci jsou nyní minimálně dva - Spurs a Citizens. Podle holandských zdrojů už Citizens dokonce akceptovali přestupovou částku. Jak vše dopadne se dozvíme, až se otevře přestupové okno.

Stanislav Horák /

Nejnovější články