Zpět na » Premier League » Jewell se do Wiganu nevrátí, hlavním kandidátem je zřejmě Royle

Jewell se do Wiganu nevrátí, hlavním kandidátem je zřejmě Royle

Jewell se do Wiganu nevrátí, hlavním kandidátem je zřejmě Royle © sportinglife.com -

0

Líbilo se

13.11. - Manažer Paul Jewell se do Wiganu nevrátí. Přestože mu klub nabídl pohádkové podmínky, třiačtyřicetiletý kouč se rozhodl nabídku bývalého klubu odmítnout. Podle prezidenta Davea Whelana je nyní ve hře jeden nejmenovaný "vynikající kandidát".

Jewell se rozhodl ve Wiganu skončit ihned po skončení loňské sezóny, ve které klub těsně zachránil před sestupem do League Championship. Nahradil ho asistent Chris Hutchings, ale ten prohrál posledních šest zápasů v řadě a minulý týden byl propuštěn. Hlavním kandidátem na uvolněný post se stal právě Jewell. Ten však dnes prozradil, že se na místo činu vrátit nehodlá.

"Prezident klubu mi volal už minulý týden, nabídl mi pohádkové podmínky, ale já jsem mu řekl, že můj názor se od května nezměnil. Můj čas ve Wiganu se naplnil, moc jsem si to užil, ale je pro klub i pro mě čas hledat nové cesty. Nepřeju Wiganu nic jiného než úspěch, teď je nejdůležitější udržet se v Premier League. Jsem velmi pyšný na to, kam jsme se dostali, tedy ze třetí ligy až do Premier League a to nám nikdo nevěřil. S klubem i prezidentem mám jediněčný vztah a myslím, že jsem odvedl dobrou práci," vysvětluje Jewell svoje rozhodnutí. Zároveň však dodává, že je připraven se k trénování okamžitě vrátit.

"Ano, řekl jsem, že jsem připraven se vrátit, ale lidé si dali dvě a dvě dohromady a spojili si mě s Wiganem. Ale připraven jsem, odpočíval jsem šest měsíců. Užil jsem si to a jsem připraven znovu pracovat. Nějaké nabídky už přišly, ale to ještě nebyl ten správný čas. Možná už další nedostanu, kdo ví. Rád budu jednat s kýmkoliv, nemusí to být klub z Premier League, v ideálním případě ano. Rád bych vedl nějaký ambiciózní klub," dodává Jewell.

Novým manažerem Latics by se tedy mohl stát jeden z dvojice Graeme Souness a Joe Royle. Prezident Whelan prozradil, že momentálně jedná s nejmenovaným manažerem a vše je velmi blízko dohodě.

"Jednání s jedním vynikajícím trenérem jsou v pokročilém stádiu. Jde to dobře a doufáme, že jeho jméno budeme moci oznámit velmi brzy," říká Whelan.

Kam dál?

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/skysports.com

Související odkazy
Nejnovější články