Zpět na » Premier League » Zlatý míč vyhraje Kaká

Zlatý míč vyhraje Kaká

Zlatý míč vyhraje Kaká © -

0

Líbilo se

08.11. - "Ještě to není oficiálně potvrzeno, ale je to uzavřené." Tak včera informovala italská televizní stanice Sky, která ve středu 8.11.2007 odvysílala reportáž, ve které Kaká vyhrál Zlatý míč 2007 jako ocenění pro nejlepšího hráče světa.

Prestižní cenu, kterou oceňuje magazín France Football nejlepšího hráče světa pro rok 2007 by měl letos převzít milánská hvězda, Brazilec Kaká. Kaká dotáhl AC Milan k zisku vítězství v Lize Mistrů a i v podzimní části nové sezóny patří k nejlepším hráčům. Ačkoliv AC Milan se výsledkově i herně trápí v Serii A, na Kaká je vidět, že stále svou výkonnost drží na skvělé úrovni a je tahákem týmu. Vedení AC Milan i veteráni se v tisku již několikrát vyjádřili přání, že toto ocenění by měl získat právě Kaká.

Televizní stanice Sky o půlnoci ze středy na čtvrtek přišla s informací, že se Kaká stane vítězem Zlatého míče. Ve čtvrtek s touto informací přišel také Tuttosport, který píše, že Kaká je vítězem Zlatého míče. V současnosti však ještě není nic oficiálně potvrzené.

V poslední době Zlatý míč dostávají hráči především ze Serie A. V roce 2003 toto ocenění získal Pavel Nedvěd (Juventus Turín), o rok pozdějí Andrej Ševčenko (AC Milan) a v roce 2006 Ital Fabio Cannavaro, který v létě 2006 přestoupil z Juventusu Turín po přeražení "Staré dámy" do Serie B po korupční aféře do Realu Madrid.

V současné chvíli média "ví" pouze o vítězi. O tom, kdo skončil na druhém a třetím místě si však budeme muset ještě "počkat". V každém případě, kdyby se vyvrátily zprávy stanice Sky, Kaká je stále největší adeptem na zisk tohoto prestižního ocenění.

Kam dál?

Jakub Košťan / goal.com

Související odkazy
Nejnovější články