Zpět na » Premier League » Jewell opět trenérem Wiganu?

Premier League - Jewell opět trenérem Wiganu?

Jewell opět trenérem Wiganu? © pub.tv2.no - Vrátí se Paul Jewell na lavičku Wiganu? Kdo ví?

0

Líbilo se

07.11. - Spojení Paul Jewell a Wigan Athletic může být obnoveno. Osmnáctý celek tabulky v tomto týdnu odvolal kouče Chrise Hutchingse a místo na trenérské stolici tak zůstalo volné. Zaujme ho po půl roce znovu Jewell?

Třiačtyřicetiletý manažer je jedním z nejlepších přátel klubového předsedy Davea Whelana. I proto by byla jeho šance na znovupřijetí obrovská. Jewell vedl Wigan šest let, než se potom, co v květnu tohoto roku úspěšně vyvedl Latics ze záchranářské šlamastiky, rozhodl své funkce vzdát. Nyní se však může vrátit. Má to ovšem své „ale“.

„Jsem docela překvapený z toho, že se o tomhle spekuluje, protože v poslední době jsem nebyl s nikým z klubu v kontaktu. Ovšem je pravda, že po šesti měsících, co jsem pryč bych si přál se vrátit. Jsem připraven na návrat do práce a každou nabídku budu zvažovat,“ prozradil bývalý lodivod Wiganu.

Na květnovou rezignaci Paula Jewella si jistě pamatujete. Anglický kouč ne za minutu, nýbrž v minutě dvanácté vyprostil wiganský tým ze sestupového pásma a zachoval na JJB Stadium prvoligovou příslušnost. O 24 hodin později se k údivu všech zřekl pozice hlavního trenéra a odůvodnil to slovy, že si chce dát od trénování na nějaký čas pauzu, neboť se cítí naprosto vyčerpaný.

Jewell za šest let usilovné práce vyhrabal Latics ze dna až na výsluní. V sezóně 2002/2003 vyhrál League One a o pouhé dva roky později již Wigan poprvé postoupil z League Championship na metu nejvyšší - Premier League. Na jejich první ročník se bude ještě dlouho vzpomínat. Tento celek totiž dokázal hned při svém debutu skončit na 10. příčce tabulky a k tomu vybojoval finále Carling Cupu.

Dřívější manažer Sheffieldu Wednesday přiznal, že odejít z Wiganu pro něj znamenalo učinit jedno z nejtěžších rozhodnutí v životě a návratu ke své profesi by se nebránil. V klubu, který před půlrokem opustil nejspíš už vůbec ne. „Pevně věřím, že se k fotbalu vrátím po přestávce čerstvý, jako lepší manažer. Řeči o mém comebacku jsou momentálně trochu nevhodné, protože jsme s Chrisem Hutchingsem dobří přátelé.“

„Jsem dvojnásobně zklamán z toho, že se Chrisovi nevyvedlo angažmá u Latics podle jeho představ už kvůli našemu skvělému vzájemnému vztahu. Je také pravdou, že jsem to byl já, kdo ho na místo hlavního kouče doporučil. Ještě jsme spolu o tom nemluvili. Chci, aby se věci utišily, předtím než mu zavolám. Mezitím se budu věnovat golfu, dokud se neobjeví nějaká lepší nabídka,“ zdůvodnil trenér, který je momentálně na volné noze.

V nedávné době se v souvislosti s Jewellem hovořilo jako s kandidátem na post manažera v Leicesteru City, jenž přišel po odchodu Garyho Megsona do Boltonu o svého vůdce. Dalšími jmény, o kterých se spekuluje coby s možnými nástupci Chrise Hutchingse na JJB Stadium jsou Graeme Souness, Peter Reid, Joe Royle, Alex McLeish a španělský lodivod Swanseay - Roberto Martinez.

Kam dál?

Petr Dušek / fotbalportal.cz / bbc.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Není to špatný nápad, Jewell je kvalitní manager, strávil ve Wiganu spoustu let, ví jak to tam chodí ale snad se mu nepodaří udržet ho v PL

Meňa.EFC
Související odkazy
Nejnovější články